مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را برای ممنوعیت اسلحه تصویب کرد


به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) طرح ممنوعیت سلاح های سبک را تصویب کردند.

اگر این طرح به قانون تبدیل شود، واردات، فروش، ساخت، انتقال یا داشتن سلاح نیمه خودکار آگاهانه جرم محسوب می شود.

قطعنامه مجلس نمایندگان، جایی که اکثریت کرسی ها در اختیار دموکرات ها است، مسیر پرپیچ و خم و احتمالاً غیرممکنی را برای تبدیل شدن به قانون پیش رو دارد. رسانه های آمریکایی نوشتند که بعید است این طرح توسط سنا که کرسی های آن بین دموکرات ها و جمهوری خواهان 50 تا 50 کرسی تقسیم شده است، تصویب شود.

این طرح با ۲۱۷ رای موافق و ۲۱۳ رای مخالف مجلس نمایندگان تصویب شد. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، تصویب آن را “گامی حیاتی در مبارزه با اپیدمی مرگبار خشونت اسلحه” خواند.

تصویب این طرح در حالی اتفاق افتاد که نتایج یک مطالعه اخیر نشان داد که شرکت‌های تولید سلاح‌های سبک در دهه گذشته بیش از یک میلیارد دلار درآمد کسب کرده‌اند.

نتایج تحقیقات انجام شده توسط مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه در جلسه استماع کنگره ارائه شد. این تحقیقات پس از تیراندازی مرگبار در یووالدی تگزاس آغاز شد که منجر به کشته شدن 19 دانش آموز دبستانی و 2 معلم شد.

آمریکا از نظر آمار خشونت با اسلحه کشوری کاملا منحصر به فرد در میان کشورهای جهان است. تعداد تیراندازی های خشونت آمیز در این کشور بیش از هر کشور دیگری در جهان است. اگرچه ایالات متحده حدود پنج درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد، تقریباً 31 درصد از کسانی که مرتکب قتل های دسته جمعی با سلاح می شوند در ایالات متحده هستند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید