محاسبه درآمد ماینر


اگر می خواهید تصمیم به استخراج ارزهای دیجیتال بگیرید، باید میزان درآمد ماهانه و مصرف برق را محاسبه کنید. پس برای این منظور باید دستگاه های ماینینگ خریداری کنید. همانطور که می دانید دستگاه های ماینینگ مصرف برق متفاوتی دارند و با توجه به نوع الگوریتم و توان مصرفی، درآمد حاصل از ماینینگ متفاوت است. اول از همه، شما باید تصمیم بگیرید که کدام ارز را می خواهید استخراج کنید، هر ارز دیجیتال مشکل شبکه متفاوتی دارد، به عنوان مثال سختی شبکه بیت کوین هر دو هفته یکبار تغییر می کند. با ورود ماینرهای بیشتری به شبکه، تعداد حدس هایی که درباره هش هر بلوک انجام می شود افزایش می یابد، بنابراین حدس زدن هر بلوک بیشتر طول می کشد.

مهمترین عوامل درآمد استخراج ارز دیجیتال

سخت افزار سازگار: انتخاب سخت افزار مناسب یکی از فاکتورهای اصلی در میزان سود است، دستگاه های ماینینگ در مقایسه با پردازنده ها و کارت های گرافیک، میزان خرابی یکسانی دارند و بازگشت سرمایه سریع تری دارند و همچنین ارزان تر از قیمت تمام شده هستند. اگر یک ماینر با قدرت هش ریت بالا انتخاب کنید، طبیعتاً درآمد بیشتری کسب خواهید کرد و درآمد ماهانه شما افزایش خواهد یافت.

نرخ هش: واحد اندازه گیری قدرت پردازش شبکه بلاک چین، نرخ هش نامیده می شود. در واقع، نرخ هش شامل قدرت محاسباتی برای استخراج ارزهای دیجیتال و پردازش تراکنش ها می شود. هرچه نرخ هش بالاتر باشد، سود ماینر بیشتر می شود و در نتیجه بازگشت سرمایه سریعتر می شود.

استخر معدن: استخر ماینینگ گروهی از دستگاه‌های ماینینگ است که از سخت‌افزار خود برای افزایش نرخ موفقیت در استخراج یک بلوک ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. اساسا، ماینرهای شرکت کننده در استخر استخراج، قدرت پردازش خود را با شبکه به اشتراک می گذارند تا محاسبات ریاضی را حل کنند.

هزینه دستگاه های ماینر

هزینه های دستگاه های ماینینگ شامل هزینه اولیه خرید دستگاه ماینینگ و تجهیزات مربوطه می باشد. هزینه برق برای ماینر هزینه کمی است که برای همه قابل مشاهده نیست. مسئله اینترنت نیز بسیار مهم است، برای اتصال به استخر ماینینگ باید با استفاده از کابل LAN از اینترنت ثابت استفاده کنید.

الگوریتم ارزهای دیجیتال

الگوریتم SHA-256: این یکی از امن ترین الگوریتم ها در دنیای ارزهای دیجیتال به حساب می آید. این پروتکل داده ها را به قطعات 64 بیتی تقسیم می کند و در نهایت یک هش 256 بیتی تولید می کند. ارزهای پشتیبانی شده توسط این الگوریتم عبارتند از:

 1. بیت کوین (BTC) بیت کوین
 2. بیت کوین کش (BCH) بیت کوین کش
 3. Acoin (ACOIN) Acoin
 4. PeerCoin (PPC) PeerCoin
 5. ژول کوین (XJO) ژول کوین
 6. Cure Coin (CURE) Curecoin
 7. eMark (DEM) eMark
 8. نشکن (UNB) نشکن
 9. تاج (CRW) تاج
 10. Terracoin (TRC) Terracoin

الگوریتمEthashهمانطور که می دانید شبکه اتریوم از این الگوریتم استفاده می کند و به عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم های غیرمتمرکز شناخته می شود که به طور گسترده فعالیت می کند. ارزهای پشتیبانی شده توسط این الگوریتم عبارتند از:

 1. اتریوم (ETH)
 2. اتریوم کلاسیک (ETC)
 3. UBQ
 4. سکه موسیقی (MUSIC)

الگوریتم اسکریپت: در دنیای ارزهای دیجیتال یک الگوریتم معتبر محسوب می شود، صاحبان ماینرهای Scrypt بیشتر از آن برای استخراج زیر فورک های اسکریپت های DGB و Verge استفاده می کنند و از ارزهای دیجیتال زیر پشتیبانی می کند.

 1. (لایت کوین (LTC
 2. (طلا (NLG
 3. (دوج کوین (DOGE
 4. (فلورین کوین (FLO
 5. (Auroracoin (AUR)
 6. (اینشتینیم (EMC2
 7. (Game Credit(GAME
 8. (Verge (XVG
 9. (DigiByte (DGB
 10. زمرد (EMD

الگوریتم X11: این الگوریتم پایه یکی از ارزهای دیجیتال معتبر به نام دش (DASH) است. با این حال، استخراج کانابیس کوین (CANN) و بسیاری از ارزهای دیگر نیز بر اساس آن انجام می شود که گاهی اوقات سود بیشتری دارد.

و از ارزهای دیجیتال زیر پشتیبانی می کند.

 1. خط تیره (DASH)
 2. Onix (ONX)
 3. DigitalPriceClassic (DPC)
 4. CannabisCoin (CANN)
 5. واحد پولی (MUE)

ماشین حساب ماینر به شما امکان می دهد هم ارزش الگوریتم های هش و هم درآمد ماهانه و مصرف برق را تعیین کنید. ماشین حساب ماینر همچنین به شما امکان می دهد ارزهای پشتیبانی شده توسط الگوریتم را مشاهده کنید. ماشین حساب ها به خریداران این امکان را می دهد که قبل از خرید از میزان سود ماهانه، هزینه های استخر و قیمت دستگاه مطلع شوند و می توانند با اطلاعات بیشتر دستگاه ماینینگ را خریداری کنند. برای مشاهده و محاسبه درآمد ماینر می توانید صفحه مربوطه را مشاهده کرده و از قیمت تمامی ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

نحوه استفاده از ماشین حساب ماینر

1. برای استفاده از ماشین حساب ماینر، در مرحله اول باید انواع ارز دیجیتالی را که می خواهید استخراج کنید، انتخاب کنید.

2. اگر نام ماینر مورد نظر خود را می دانید تا پول مورد نظر خود را دریافت کنید، می توانید با جستجو در کادر مورد نظر آن را مشاهده کنید.

پیشنهاد می شود ارز بیت کوین را برای ماینینگ انتخاب کنید که با ارزش ترین ارز دنیای دیجیتال و سودآورتر از سایر ارزها محسوب می شود. پس از انتخاب ارز مورد نظر خود لیستی از دستگاه های ماینینگ به شما نمایش داده می شود و تمامی اطلاعات آن در اختیار شما قرار می گیرد.

3. نوع برق مصرفی ماینر شما بر سود ماهانه و هزینه برق تاثیر دارد، در مرحله آخر پس از انتخاب نوع برق، میزان سود خالص و میزان برق مصرفی ماینر خواهد بود. نیز تغییر کند

در نهایت باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید 5 دستگاه ماینر بخرید، هنگام استفاده از ماشین حساب ماینر باید تمامی هزینه ها اعم از سود خالص ماهانه، میزان مصرف برق را در 5 برابر ضرب کنید. به طوری که موضوع میزان هزینه جاری و تعیین سود ماهانه. در عین حال، ماشین حساب ماینر شما را از درآمد خالص روزانه، ماهانه و سالانه مطلع می کند.