محققان احتمالا از پرینت سه بعدی برای ساخت باتری های حالت جامد استفاده خواهند کرد


محققان می گویند در آینده با استفاده از چاپگرهای سه بعدی باتری هایی را در حالت حامد خواهند ساخت. تبدیل شد. به این ترتیب می توانیم باتری ها را به شکل معمولی ببینیم.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، در حال حاضر باتری های لیتیوم یونی در همه جا استفاده می شود. از گوشی های هوشمند گرفته تا خودروهای برقی. البته از زمان معرفی اولین نسل آن در سال 1990 با مشکلات امنیتی همراه بوده است. به همین دلیل، رقابت برای ساخت باتری های حالت جامد برای جایگزینی باتری های لیتیوم یونی بالا است. زیرا در باتری های حالت جامد، الکترولیت مایع قابل اشتعال با یک ماده جامد که پایدارتر است جایگزین می شود. علاوه بر آن، ویژگی های دیگری مانند سرعت شارژ بهتر، طول عمر بیشتر و قدرت بیشتر باعث شده بسیاری از شرکت ها به دنبال آن باشند.

یک شرکت فناوری مستقر در کالیفرنیا به نام Sakuu قصد دارد نسل جدیدی از باتری‌های حالت جامد با فناوری چاپ سه بعدی بسازد. طبق ادعای این شرکت، با کمک فناوری پرینت سه بعدی، علاوه بر حفظ ابعاد، محتویات باتری را افزایش داده است.

این روش باعث افزایش ظرفیت باتری ها می شود. علاوه بر این در تئوری امکان ساخت باتری هایی با ابعاد دلخواه وجود دارد که با توجه به ابعاد می توان از آنها در دستگاه هایی با فرم فاکتورهای خاص استفاده کرد.