محققان یک ژل زیست تخریب پذیر برای ترمیم آسیب های ناشی از حمله قلبی ساخته اند


آنها یک ژل زیست تخریب پذیر می سازند که می تواند قسمت های آسیب دیده قلب را پس از حمله قلبی بهبود بخشد. به گفته محققان، با موفقیت این ایده، می توان سلامت میلیون ها بیمار را در آینده بازگرداند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری نیوز، محققان بریتانیایی یک ژل زیست تخریب پذیر برای درمان مشکلات قلبی ساخته اند. با افزایش تعداد بیماران حمله قلبی، این پیشرفت می تواند میلیون ها بیمار را بهبود بخشد. قلب انسان توانایی زیادی برای تجدید خود ندارد. بنابراین، پس از حمله قلبی، بیمار ممکن است در معرض نارسایی قلبی یا سایر مشکلات قرار گیرد. پس از سال ها تحقیق در مورد روش صحیح ترمیم قلب، محققان از تزریق ژل جدید برای کمک به رشد سلول ها و بافت جدید استفاده کردند.

در گذشته سلول هایی به قلب انسان تزریق می شد تا خطر حمله قلبی کاهش یابد. اما ژل ساخته شده می تواند سلول های تزریق شده در ناحیه را مسدود کرده و باعث پیوند قلب شود. در هنگام حمله قلبی، کمبود خون و اکسیژن باعث مرگ سلول های ماهیچه قلب می شود. برخی از بیماران به دلیل شدت جراحت نیاز به پیوند دارند. به همین دلیل است که محققان در تلاش هستند تا از روش های جدیدی برای جلوگیری از پیوند قلب و عوارض آن استفاده کنند. تحقیقات جدید محققان نشان می دهد. این روش توانست در موش ها به درستی عمل کند. سالم بودن آن نیز تایید شد.