محکومیت جنگ و تحریم به مجازات افراد بی گناه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری نماینده سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد کشورمان در آغاز سفر اروپایی خود و سفر به بسیاری از کشورهای اروپایی وارد بوداپست پایتخت مجارستان شد. . مجارستان دیدار و گفتگو کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به سفر سال گذشته وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان به ایران و برگزاری دومین دوره خیلی دور کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران گفت: اراده سیاسی مقامات دو کشور برای تقویت روابط دوجانبه پشتوانه محکمی برای فعالان توسعه اقتصادی همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و مجارستان است.

باقری با اشاره به ادامه جنگ در اروپا، سیاست همیشگی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با جنگ برجسته شده است وی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که در 8 سال جنگ تحمیلی و 4 دهه تحریم متحمل خسارات و خسارات شده است، جنگ را نفی «کشتن بی رویه مردم» می داند. او حرام را می داند همچنین به “مجازات بی طرفانه مردم” محکوم شد.

رئیس مذاکره کننده کشورمان با اشاره به آخرین تحولات تحریم ها که مذاکرات را تشدید کرد، گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی طرفین برای دادن «تعهدات پایدار» را دلیل دستیابی سریع به توافق می داند و می داند. «پایبندی» به تعهدات» به عنوان تضمین تداوم و تداوم توافق.