مدیرعامل کوالکام: این شرکت به زودی در بازار CPU پیشرو خواهد شد


مدیرعامل کوالکام کوالکام می گوید کوالکام به دنبال استفاده از دانش کارشناسان سابق اپل و گوگل است تا تراشه های قدرتمندتری نسبت به M2 بسازد تا بازار رایانه های شخصی را رهبری کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا، پردازنده های جدید مورد استفاده در آیفون ها قابلیت های لازم برای پردازش های مورد نیاز رایانه ها و تبلت ها را دارند. این شرکت همچنین از تراشه جدید اختصاصی خانواده M خود در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان رونمایی کرد.

از طرفی کوالکام نیز علاقه زیادی به استفاده از تراشه های موبایل در کامپیوتر دارد. این شرکت همچنین در حال کار بر روی نسل جدیدی از پردازنده های لپ تاپ های قدرتمند است. کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام، اخیراً در مصاحبه‌ای درباره برنامه‌های آینده این شرکت گفت: «ما آرزو داریم که از نظر قدرت پردازش CPU، رهبر بازار جهانی رایانه‌ها باشیم. به گفته وی این پردازنده های پرسرعت در سال 2023 به فروش خواهند رسید به همین دلیل به زودی شاهد عرضه نسل جدید پردازنده های کوالکام خواهیم بود. البته کوالکام قبلاً به عنوان سازنده پردازنده برای گوشی های پرچمدار مانند گلکسی اس 22 شناخته شده است. این شرکت همچنین پردازنده های اسنپدراگون را برای لپ تاپ ها تولید می کند. این شرکت قبل از اپل و معرفی پردازنده های سری M وارد این عرصه شد.

مدیرعامل کوالکام در مورد پردازنده‌های Nuvia که اخیراً کوالکام خریداری کرده است، گفت: «این پردازنده‌ها با پردازنده‌های سری اسنپدراگون بسیار متفاوت هستند. آنها همچنین می توانند قدرت زیادی برای پردازش CPU و GPU و همچنین پردازش عصبی در هوش مصنوعی فراهم کنند. کریستیانو آمون گفت: «این شرکت از اپل برای توسعه برنامه‌های سازگار با معماری لوگو تشکر می‌کند و مایکروسافت احتمالاً در آینده نیز از این روش پیروی خواهد کرد.

استارت آپ Nuvia سال گذشته کوالکام را با کارشناسانی از گوگل، لوگو و اپل به عنوان بنیانگذاران و کارشناسان تراشه خریداری کرد. کوالکام قصد دارد از آن برای ساخت تراشه ای برای شکست M2 استفاده کند.