مردم پول بنز می دهند، تیبا می خرند!


به گزارش «بامردم» به نقل از ایلنا: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واردات خودروهای خارجی باید اجرایی شود تا انحصار را بشکنیم و کمی به فکر ایرانی ها باشیم که باید پرداخت کنند. بنز ولی تیبا رانندگی میکرد.

غلامرضا مرحبا درباره تامین ارز برای واردات خودرو در حالی که می گوید بانک مرکزی در تامین ارز برای اصلی ها با مشکل مواجه است، گفت: ما با مشکل دادن ارز برای کالاهای اصلی موافق نیستیم اما این فیلم سینمایی است. که خودروسازان داخل آن بازی می کنند تکرار می شود و حنای آنها دیگر رنگی نیست.

وی تاکید کرد: ادعای اینکه ارز واردات خودرو هنوز تضمینی نیست و ارز مبدأ نداریم و بانک مرکزی در این باره تناقضاتی دارد که خودروسازان به آن اشاره کرده اند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واردات خودروهای خارجی باید اجرایی شود تا انحصار را بشکنیم و کمتر به فکر مردم ایران باشیم که باید پول بنز بدهند اما تیبا راند.

مرحبا با بیان اینکه باید اولین محموله خودروهای خارجی را به این کشور بیاوریم و پول خارجی داده می شود، ادامه داد: دادن پول خارجی برای خودروهای وارداتی یک قانون است و دستگاه های مربوطه باید این قانون را رعایت کنند. امیدوارم اولین محموله در پایان سال جاری وارد کشور شود و از نوع خودروهای قابل دسترسی برای اقشار متوسط ​​باشد.

وی درباره راه اندازی رمز ریالی و شروع آن نیز اظهار داشت: رمز ریالی همان ریال دیجیتال است و بانک مرکزی ضوابط و شرایط استفاده و عملکرد آن را اعلام می کند و طبیعتاً از طریق سامانه های دیگر استفاده می شود. و افراد دیگری که مشکل مالی دارند از نظر فیزیکی با هم روبرو نیستند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در حال حاضر کارت اعتباری بین المللی در کشور وجود ندارد و کارت های بانکی نیز از سپرده های بانکی استفاده می کنند، اما در مورد کد ریالی، همان ریالی که دارید دیجیتال خواهد بود. .

مرحبه با بیان اینکه استفاده از مرز ریالی راحت تر و مطمئن تر است، گفت: نمونه ای از مزیت های رمز ریالی این است که با وارد شدن رمز ریالی مشکل ریالی جعلی در بازار حل می شود و وجود نخواهد داشت. اتفاق خواهد افتاد. انگیزه بیشتر برای ساخت ریال جعلی. یکی دیگر از مزیت های کد ریالی این است که مشکلی در رابطه با خزانه و حمل و نقل و جابجایی پول فیزیکی نداریم.

وی تاکید کرد: لزومی ندارد همه مردم از رمز ریالی استفاده کنند و صحبت از رمز ریالی برای نقل و انتقالات و معاملات خرد نیست، بلکه صحبت از حسابداری کلان و بانکداری در اقتصاد کلان است. اعداد بزرگ و مهم بین دستگاه ها و یا بین بانک ها جابه جا می شود و با کد ریالی این نقل و انتقالات راحت تر است و با کد ریالی فیزیکی پول کمتری چاپ می شود و هزینه های دولت کاهش می یابد.