مروری بر صفحه اول مطبوعات جهان (چهارشنبه 14 مرداد 1401) + عکس – قدس آنلاین | ایستگاه خبری


مجله ی وال استریت

وال استریت ژورنال عکس اصلی صفحه اول خود را به سخنرانی های مایک پنس و دونالد ترامپ در رویدادهای جداگانه در واشنگتن اختصاص داده است و نکته جالب در مورد این سخنرانی ها سبک تقابل دو نفره به سمت آماده سازی است. انتخابات ریاست جمهوری این روزنامه همچنین از افزایش مداوم قیمت کالاها در آمریکا خبر داده و گفته است که برندهای معروف در این کشور مجبور هستند برای تولید محصولات خود هزینه بیشتری برای مواد اولیه بپردازند تا قیمت خود را افزایش دهند.

پست در اورشلیم

روزنامه جروزالم پست که توسط رژیم صهیونیستی منتشر می شود، در مورد درگیری های ادامه دار بین این رژیم و روسیه بر سر بسته شدن آژانس یهود بحث کرد. این روزنامه می‌گوید که یایر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرده است که می‌خواهد با مقامات روسیه برای حل این موضوع مهم برای اسرائیلی‌ها گفتگو کند. جروزالم پست همچنین گزارش جدید سازمان ملل را تکرار می کند که می گوید این لابی یهودی است که شبکه های اجتماعی جهان را کنترل می کند.

ژاپن تایمز

ژاپن تایمز تیتر صفحه اول خود را به اعدام قاتل کشتار آکیهابارا در این کشور اختصاص داد. این قتل عام توسط توموهیرو کاتویی 25 ساله در سال 2008 انجام شد و منجر به کشته شدن 7 نفر و زخمی شدن 10 نفر شد و اکنون پس از بحث های فراوان در مورد کشتن یا نکشیدن وی، 14 سال پیش انجام شد. . ژاپن تایمز همچنین از آغاز برنامه های ویژه در ژاپن برای کنترل شیوع آبله میمون در این کشور خبر داد.

دیلی تلگراف

روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف عکس اصلی صفحه اول را به صحنه ای عجیب در بحث های نامزدهای نخست وزیری انگلیس اختصاص داد که در حین سخنرانی لیز تراس در مورد سلامت، یکی از مجریان برنامه باخت و بیهوش شد. این روزنامه البته سخنان ریشی سوناک، دیگر نامزد نخست وزیری و چرخش 180 درجه ای او در موضوع کاهش مالیات را جالب تر از زمانی که وزیر خزانه داری کشور بود، می خواند.

گلوبال تایمز

روزنامه گلوبال تایمز چین گزارش صفحه اول و عکس اصلی خود را به دیدار روسای جمهور چین و اندونزی اختصاص داده است. چین که پس از تلاش آمریکا برای گسترش روابط خود با برخی از کشورهای شرق آسیا، سعی در ارتقای سطح روابط خود با این کشورها نیز دارد، اندونزی را گزینه مناسبی برای خود می داند و علاقه مند به تعمیق روابط بین کشورها است. دو کشور است و ثبات منطقه را ارتقا می دهد. گلوبال تایمز نیز در گزارشی به برنامه های چین برای اصلاح این کشور پرداخت و تاکید کرد که این امر برای آنها اجتناب ناپذیر است.

تهیه و تنظیم: امیرمحمد سلطان پور
* بازنشر مطالب واحد ترجمه به معنای تایید یا رد مطالب آن نیست و صرفا جهت اطلاع مخاطبان قدس آنلاین منتشر می شود.