مرگ در اربعین: 14/1401 نفر فوت کردند – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، یکشنبه 29 شهریور 1401 اتوبوسی حامل زائران اربعین در استان بابل عراق منفجر شد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با هدف ارسال نمونه ژنتیکی 10 مصدوم حادثه آتش سوزی اتوبوس در عراق به این مرکز گفت: هویت این اجساد تا سه هفته دیگر مشخص می شود.

سلیم خانی درباره حادثه هولناک آتش سوزی اتوبوس در عراق گفت: 10 نفر از هموطنانمان در این حادثه جان باختند.

وی افزود: با توجه به شدت سوختگی ها هویت این اجساد قابل شناسایی نیست و در این راستا پس از انتقال به پزشکی قانونی استان ایلام از اجساد نمونه های ژنتیکی گرفته شد.

خانی گفت: کرمانشاه قطب ژنتیکی قطب غرب کشور است و در همین راستا نمونه های گرفته شده از ایلام به پزشکی قانونی کرمانشاه ارسال شد.

این مسئول افزود: در کنار نمونه های ژنتیکی اجساد، نمونه های ژنتیکی نیز از بستگان نزدیک این افراد گرفته شده است.

خانی گفت: تا سه هفته دیگر نتیجه آزمایش DNA اعلام و هویت این 11 فوتی مشخص می شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه همچنین از آمادگی پزشکی قانونی در استان مرزی خسروی خبر داد و افزود: در حال حاضر تیم پزشکی قانونی شامل پزشک و نیروی کارشناس و پزشکی قانونی در مرز مستقر شده است.

وی افزود: همچنین سالن تشریح شهرستان سرپل ذهاب نیز در حالت آماده باش است.

اجساد زائران اربعین در حادثه انفجار به ایران بازگشت

به گزارش ایسنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام از تحویل اجساد 10 نفر از زائران جان باخته در حادثه آتش سوزی کامیونت در شهر شوملی عراق به پزشکی قانونی این استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، مهرشاد طهماسابی با اعلام این خبر افزود: ظهر روز دوشنبه 21 شهریور ماه اجساد زائران فوت شده در این حادثه شامل 6 نفر مرد بودند. و 4 زن به سالن تشریح پزشکی قانونی ایلام تحویل داده شدند.

طهماسبی افزود: پس از تحویل اجساد این عزیزان، با هماهنگی و اخذ دستور مقام قضایی، معاینه و نمونه برداری برای انجام آزمایش DNA و تعیین هویت اجساد انجام شد.

وی با اشاره به تلاش همکاران پزشکی قانونی برای تعیین هویت و شناسایی اجساد در کمترین زمان ممکن، از بستگان احتمالی متوفیان (خانواده هایی که بستگان خود را نمی شناسند و احتمالا همراه با جان باختگان این حادثه هستند) خواست: با نمونه ژنتیکی مطابقت داشته باشند و برای تعیین هویت متوفیان برای خونگیری به اداره کل پزشکی قانونی مرکز استان محل سکونت خود مراجعه کنند.

با هماهنگی های انجام شده با شناسایی فرماندهی نیروی انتظامی استان ایلام، با چند نفر از بستگان احتمالی برای حضور و شناسایی اجساد تماس گرفته شده است.

14 زائر اربعین در انفجار اتوبوس کشته شدند

شبکه الحره اعلام کرد که بر اثر تصادف امروز (یکشنبه) بر اثر برخورد اتوبوس گردشگران ایرانی با تانکر حامل فرآورده های نفتی، دست کم 14 نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ خبرنگار الحره به نقل از منبعی در پلیس عراق اعلام کرد این حادثه تلخ که در استان بابل در منطقه شوملی رخ داد منجر به کشته شدن 14 زائر ایرانی شد که در آستانه عازم کربلا بودند. اربعین. حسینی..

یک منبع در پلیس عراق گفت: اتوبوس حامل زائران ایرانی با یک دستگاه تریلر حامل مشتقات نفتی برخورد کرد و بر اثر این حادثه دو خودرو آتش گرفتند.

تعدادی از مجروحان ایرانی بودند

دکتر. کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر احمر گفت: بر اساس گزارش های رسیده به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، یک دستگاه اتوبوس در پمپ بنزین شهر شوملی استان بابل عراق منفجر شد و در این قسمت نیروهای جمعیت هلال احمر راهی محل شدند

به گفته وی آمبولانس های هلال احمر در منطقه حضور دارند و عملیات امداد و نجات همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: بر اثر این انفجار 30 نفر مجروح شدند که گزارش ها حاکی از آن است که حداقل 11 نفر جان خود را از دست داده اند.

کولیوند با بیان اینکه در میان مجروحان، افراد ایرانی نیز حضور دارند، گفت: هویت و ملیت متوفی مشخص نیست و اطلاعات بیشتر پس از شناسایی اعلام می شود.

انفجار اتوبوس در عراق

به گزارش ایسنا، رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان از انفجار اتوبوس مسافربری با 30 سرنشین در استان بابل عراق خبر داد و گفت: ایرانی ها نیز در میان مجروحان هستند.

پیرحسین گفت: بر اساس گزارش های رسیده به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، یک دستگاه اتوبوس در پمپ بنزین شهر شمولی استان بابل عراق منفجر شد. در همین راستا نیروهای هلال احمر به منطقه اعزام شدند. در حال حاضر اتوبوس آمبولانس جمعیت هلال احمر در محل حادثه حضور دارد و عملیات همچنان ادامه دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: بر اثر این انفجار 30 نفر مجروح شدند و گزارش ها حاکی از آن است که 11 نفر جان خود را از دست دادند.

کولیوند با بیان اینکه در میان مجروحان زائران ایرانی نیز حضور دارند، گفت: هویت و ملیت همه جان باختگان مشخص نیست و اطلاعات بیشتر پس از شناسایی و امداد رسانی اعلام می شود.

مینی بوسی که زائران در حال تردد بودند از کار افتاد

به گزارش صداوسیما، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: بر اثر خرابی مینی بوس حامل زائران اربعین حسینی در محور دشت عباس به سمت دهلران 20 نفر مصدوم شدند.

علیمحمدی افزود: با اعلام واژگونی مینی بوس حامل زائران در ساعت 1:23 بامداد جمعه در کیلومتر هشتم محور کویر عباس، امدادگران پایگاه امداد و نجات کویر عباس به صورت تصادفی به منطقه اعزام شدند.

وی یادآور شد: با تلاش امدادگران هلال احمر و با استفاده از تجهیزات امدادی 8 مصدوم رها شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: ۲ نفر از مصدومان توسط آمبولانس های هلال احمر و مابقی با آمبولانس های اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش مشرق، برخورد تریلر با چند خودرو 8 مجروح و 2 کشته در چهارراه جندالله شهر مهران برجای گذاشت.

تصادف مرگبار زائران در عراق

در این حادثه خودروی پیکان که عازم مهران بود در 5 کیلومتری «بیشه دراز» به مهران با اتوبوس برخورد کرد و اتوبوس دوم از پشت به پیکان برخورد کرد.

دو نفر از سرنشینان پیکان در دم جان باختند و نفر سوم پس از رسیدن به بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان باخت.

ابوالفضل کهزادی رئیس پلیس راه استان نیز اعلام کرد: بر اساس اعلام کارشناسان پلیس راه، علت این حادثه بی احتیاطی راننده پیکان به دلیل تخلف به چپ گزارش شده است.

17 زائر مجروح شدند

مدیر روابط عمومی مدیریت حوادث و اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: واژگونی یک دستگاه سانتافه حامل زائران ایرانی در مشره عراق یک کشته و هفت مجروح بر جای گذاشت.

به گزارش روابط عمومی این مرکز، عارف شرهانی گفت: این حادثه ساعت 1:10 دقیقه روز پنجشنبه در المرهشهر عراق رخ داد و پنج نفر شامل دو زن 40 و 9 ساله و 3 پسر سنی مجروح شدند. 53، 16 و 41 از مرز چذابه به اتوبوس آمبولانس البرز تحویل و از آنجا به بیمارستان شهدای نفت سوسنگرد منتقل شدند.

15 زائر مجروح شدند

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، ظهر امروز حوالی ساعت 13:15 دقیقه 15 نفر از 33 سرنشین این اتوبوس بر اثر واژگونی مصدوم شدند.

بر اساس این گزارش، خوشبختانه این حادثه فوتی در پی نداشته و تمامی مصدومان پس از اقدامات درمانی اولیه توسط 8 دستگاه آمبولانس سبک و 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

آتش سوزی در کربلا

به گزارش شفقنا، پدافند غیرنظامی عراق امروز چهارشنبه 16 شهریورماه از نجات 42 نفر از آتش سوزی در هتلی در استان کربلا خبر داد و اعلام کرد که این آتش سوزی تلفات و مجروحین زیادی برجای گذاشته است.

به گزارش سومریه نیوز، سازمان پدافند غیرنظامی در اطلاعیه ای اعلام کرد که تیم های ما برای نجات مردم ساکن در هتل شش طبقه قصر جرش واقع در میدان «التربیه» کربلای معلی از خود گذشتگی و تمام امکانات بسیج شدند.

این سازمان گفت: تیم های ما برای نجات 42 نفر از ملیت های مختلف تلاش کردند و به آنها کمک های اولیه کردند و 20 مصدوم را که قبل از انتقال به بیمارستان دچار خفگی شده بودند، زنده کردند.

در عملیات اطفای حریق و خنک سازی هتل جسد دو زن که یکی عراقی و دیگری ایرانی بود بیرون کشیده شد.

بر اساس اطلاعیه سازمان پدافند غیرنظامی، تعداد زیادی از آتش نشانان بر اثر شدت گاز سمی منتشر شده مجروح شدند.

این سازمان خاطرنشان کرد: گروه پدافند غیرنظامی درخواست آغاز تحقیقات و فراخوان کارشناس برای تعیین علل آتش سوزی ناشی از تخلف از دستورالعمل های ایمنی صادر شده از سوی این سازمان کرده است.