مزایای شرکت ویتامین B کمپلکس شرکت داروسازی پوراب گستر


ویتامین B دارای ویتامین های 8B است که عملکردهای مختلفی را در بدن انجام می دهند و به عنوان عوامل بسیاری از آنزیم ها در بسیاری از متابولیسم ها دخیل هستند و فقدان هر کدام از آنها می تواند مشکلات زیادی را برای انسان ایجاد کند. این مقاله مزایای ویتامین B کمپلکس را در افراد مختلف شرح می دهد.

فواید ویتامین B کمپلکس

تندرستی بانوان

ویتامین B به ویژه برای زنان باردار و شیرده بسیار مهم است. این ویتامین ها رشد مغز جنین را تحریک کرده و خطر نقایص مادرزادی را کاهش می دهند. برای مادران باردار ، ویتامین B می تواند سطح انرژی را افزایش داده ، حالت تهوع را کاهش داده و خطر ابتلا به پره اکلامپسی را کاهش دهد.

سلامت مردان

تصور می شود ویتامین B باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. این می تواند به مردان در عضله سازی و افزایش قدرت کمک کند.

پیشگیری از میگرن

برخی از مطالعات نشان می دهد که برخی از ویتامین های گروه B مانند ویتامین B6 ، ویتامین B9 و ویتامین B12 می توانند به جلوگیری از میگرن کمک کنند. محققان در ادامه پیشنهاد می کنند که ویتامین B2 می تواند با تأثیر بر اختلال عملکرد میتوکندری ، که در سطح سلولی رخ می دهد ، از میگرن جلوگیری کند.

افسردگی و اضطراب

کمبود ویتامین B12 نقش مهمی در ایجاد افسردگی و اضطراب دارد. یک مطالعه نشان داد که شرکت کنندگان مبتلا به افسردگی یا اضطراب سطح B12 کمتری نسبت به گروه کنترل داشتند. متاآنالیز نشان داده است که ویتامین B می تواند در برخی موارد به درمان افسردگی کمک کند. مصرف منظم برخی ویتامین های گروه B طی چند هفته تا چند سال می تواند خطر عود افسردگی را کاهش دهد. یک مطالعه کوچک در هند نشان داد که کمبود B9 و B12 در افسردگی و اضطراب نقش دارد.

کمپلکس ویتامین B

ضایعات پوستی

ویتامین B می تواند به بهبود پوست کمک کند. یک مطالعه نشان داد که این ویتامین ها در صورت استفاده روی پوست به بهبود م woundsثرتر زخم ها کمک می کنند. منبع دیگری معتقد است که B12 بهبود زخم را در موش های مبتلا به دیابت بهبود می بخشد. ویتامین B12 می تواند در درمان زخم های پوستی مفید باشد که به آن زخم های دهانی نیز می گویند. یک مطالعه دوسوکور نشان داد که پماد B12 بیشتر از دارونما درد را تسکین می دهد.

وضعیت قبل از تولد

شواهدی وجود دارد که مصرف مکمل های B6 و کلسیم علائم PMS را بهبود می بخشد. یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز نشان داد که ویتامین B6 در کنترل علائم جسمی و روانی PMS مفید است.

بیایید آشنا شویم: کپسول Health Breast Complex B

تداخلات دارویی

در بیشتر موارد ، ویتامین B با داروهای دیگر تداخل ندارد. با این حال ، برخی از داروها خطر کمبود ویتامین B را افزایش می دهند. داروهای فشار خون و داروهای شیمی درمانی می توانند سطح B1 فرد را کاهش دهند. داروهای ضد تشنج که برای صرع استفاده می شوند می توانند سطح B3 ، B6 و B9 را کاهش دهند. داروهایی که سل را درمان می کنند ، می توانند سطوح پایینی از B3 و B6 را ایجاد کنند. برخی از داروهای سرطان می توانند سطح B9 را کاهش دهند. برخی از داروها برای کولیت اولسراتیو ممکن است سطح ویتامین B9 را کاهش دهند. برخی از آنتی بیوتیک ها و داروها می توانند سطح B12 را برای زخم ، دیابت یا رفلاکس معده کاهش دهند.

کدام غذاها حاوی ویتامین B هستند؟

برخی از غذاها حاوی چندین ویتامین B هستند و فرد برای خوردن همه این هشت ویتامین به رژیم غذایی متنوعی نیاز دارد. محصولات حیوانی منبع اصلی ویتامین B هستند ، بنابراین افرادی که رژیم غذایی محدودی دارند باید اقدامات لازم را برای اطمینان از دریافت مقادیر مناسب هر ویتامین از منابع غذایی مختلف انجام دهند. برخی از بهترین منابع ویتامین B گوشت گاو ، ماهی ، آووکادو ، سبزیجات ، آجیل ، لیمو ، غلات ، محصولات لبنی ، نان و غلات و قارچ های حفظ شده است.

آیا مکمل ویتامین ب کمپلکس ضروری است؟

بهترین راه برای دریافت این ویتامین رژیم غذایی است. اگر انواع ویتامین ها را در رژیم غذایی خود ندارید ، می توانید مکمل مصرف کنید.

مصرف بیش از حد ویتامین B کمپلکس

افراد به احتمال زیاد ویتامین B زیادی از رژیم غذایی خود دریافت می کنند. این به این دلیل است که ویتامین های کمپلکس B محلول در آب هستند. این بدان معنی است که آنها در بدن تجمع نمی یابند و هر روز از طریق ادرار دفع می شوند.

نویسنده: طیب رافعی
منبع: Healthline

دیدگاهتان را بنویسید