مشمولان وظیفه از وام کار بهره مند می شوند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مسعود بهروزی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: سربازانی که از سال 1396 به بعد منقضی شده اند، یعنی هرکسی که از 10 فروردین ماه 96 از خدمت ترخیص شده و دارای گواهینامه مهارت و فردی باشد. که دوره مهارتی را گذرانده است می تواند برای مراجعه و ثبت درخواست خود برای این وام به دفاتر پلیس+10 مراجعه کند.

وی شرط لازم برای علاقه را بیان کرد افسردگی یکی از وام های اشتغال زایی گذراندن دوره های مهارت آموزی است، گفت: برای دریافت این وام خدمت کنید. لطفا فرقی بین سپاه و ارتش نیست و اعداد و ارقام برای همه سربازان مشخص است.

بهروزی تصریح کرد: میزان بدهی استخدامی ستاد کل نیروهای مسلح برای سربازانی که دوره های مهارت آموزی را در سراسر کشور گذرانده اند پنج هزار میلیارد است.

وی با بیان اینکه سود این وام چهار درصد است، گفت: 18 بانک این وام را پرداخت می کنند و پرداخت این وام ها هفت ساله است و تفاوت آن با پارسال این است که سربازان سال گذشته نحوه استفاده از آن را نمی دانستند. وام کجا برن و ثبت نام کنن ولی امسال هر شهر و استانی که دارن می تونن به پلیس +10 مراجعه کنن و درخواست وام کارشون رو ارائه کنن. تولد ثبت نام

بهروزی تصریح کرد: هر استانی به سربازان خود وام جداگانه پرداخت می کند و این موضوع به استان ها واگذار می شود و هر استانی مشخص می کند که چه میزان بدهی به سربازانش بدهد و سرباز به کدام بانک مراجعه کند.

وی بیان کرد: البته این موضوع باعث نمی شود که با استان ها با احتیاط برخورد شود چرا که ستاد کل نیروهای مسلح در هر استان سازوکار را برعهده دارد و هر استان یک مقدار سهمیه تعیین شده توسط دولت دارد.

بهروزی یادآور شد: سهمیه ها بر اساس سربازان هر استان تعیین می شود.