مطلع: کارمندان دولت صاحب خانه هستندگزارش کردن شهرآرانیوزدکتر. محمد مخبر در این جلسه در جمع وزرای کشور، راه و شهرسازی، نیرو، نفت، جهاد کشاورزی و روسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه و همچنین مسئولان نهادهای ذیربط تشکیل شد. وی با تاکید بر اینکه وعده رئیس جمهور ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم محقق می شود، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده برای ساخت واحدهای مسکونی، روش های مختلف تامین مالی با توجه به دهک درآمدی پیش بینی شده است.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: تعداد واحدهای مورد نیاز برای هر دهک درآمدی و نحوه اعطای تسهیلات و نحوه در اختیار قرار دادن زمین برای ساخت و ساز باید مشخص شود و دستگاه های ذیربط در روند کمک به ساخت و ساز با این دهک ها موافقت کنند. حضور جدی و جسورانه داشته باشید.

دکتر نیز اشاره کرد. مخبر گزارش وزارت مسکن از آغاز ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی خبر داد و تاکید کرد: در ساخت واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن باید زیرساخت های آب، انرژی و حمل و نقل مورد توجه قرار گیرد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: همه وزرای دولت باید بسته مشخصی ارائه دهند و برای نحوه تامین منابع و زمین مورد نیاز برای اسکان کارکنان وزارتخانه خود برنامه ریزی کنند. ضمناً شایسته است اختیارات مناسبی به فرمانداران داده شود تا بتوانند روند ساخت منازل را به ویژه در شهرهای کوچک تسهیل کنند.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در این دیدار به برنامه های این وزارتخانه در راستای آغاز طرح ملی نهضت مسکن اشاره کرد و تاکید کرد: در سراسر کشور یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی ساخته شده است. ساخته شده . و همچنین برای یک میلیون و 900000 واحد مسکونی. زمین تخصیص یافته و ساخت این واحدها آغاز شده است و ظرف مدت کوتاهی با کمک دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف زمین برای سه میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن تخصیص می یابد.

وی همچنین با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی زمین مورد نیاز برای ساخت برخی واحدهای مسکونی را داده و این واحدها در حال ساخت است، گفت: استانداران هر استان زمین مورد نیاز متقاضی ساخت و ساز را بررسی کنند. .و ساز را تحویل دهید.

قاسمی ادامه داد: در هر استانی که زمین در اختیار مردم قرار می گیرد، باید ظرف یک سال و نیم پس از آن، خانه ای ساخته شود و همچنین وزارت راه و شهرسازی برنامه ای برای استفاده از روش های «کند- کند» دارد. ساخت و ساز.»، «ساخت گروه» و «ساخت با واگذاری استانداران» برای تسریع روند ملت سازی.

وی افزود: بر اساس توافق با بنیاد مسکن 600 هزار واحد مسکونی از طریق این سازمان به مردم تحویل داده می شود.

در این جلسه علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی نیز به روش های تامین مالی ساخت مسکن از جمله تسهیلات و رویه های بانکی، فروش نفت، مسکن ملی و صندوق های عمرانی در کشور، کمک به مالکان و بازار سرمایه و تاکید کرد: وزارتخانه ها و نهادهای مختلف می توانند با تامین زمین از افراد مستحق حمایت کنند و باید در آن زمان دهمین بسته تامین مالی تکمیل شود.

لازم به ذکر است در این جلسه گزارشی از بسته تامین مالی دهک های مختلف درآمدی، مجموع منابع مورد نیاز و جذب نقدینگی برای تولید چهار میلیون واحد مسکونی با کمک بخش خصوصی، بانک های سرمایه گذاری و دولت ارائه شد. . کمک‌ها، برآورد پس‌انداز و تعداد تسهیلات موجود پرداخت‌های خانوار در دهک‌های مختلف درآمدی و برنامه‌های تامین مالی مسکن برای دهک‌های کم درآمد و متوسط ​​ارائه و مقرر شد این پیشنهادات در جلسه هفته آینده بررسی و نهایی شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت