معرفی رسمی اپل واچ سری 8 با سنسور جدید دمای بدن


اپل واچ سری 8 با سنسور جدید دمای بدن به طور رسمی در رویداد Far Out معرفی شد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، در مراسم شب گذشته علاوه بر آیفون 14، اپل واچ سری 8 نیز به صورت رسمی معرفی شد. از نظر سایز این ساعت نیز همانند مدل قبلی بوده و در سایزهای 41 و 45 میلی متری عرضه خواهد شد. علاوه بر این، سری 8 ساعت های هوشمند اپل به نمایشگر همیشه روشن نیز مجهز خواهند شد. . دو ساعت اپل جدید دیگر اپل واچ جدید SE و اپل واچ اولترا نیز با این ساعت در دسترس هستند.

نسل هشتم ساعت های هوشمند اپل علاوه بر سنسورهای نسل قبل، حسگر دمای بدن جدید را نیز به کاربران ارائه می دهد. به گفته اپل، این ویژگی جدید می تواند دمای بدن را با تغییرات 0.1 درجه سانتی گراد در هر 5 ثانیه ردیابی کند. همچنین دو سنسور دما یکی در پایین و دیگری در نمایشگر این ساعت وجود دارد که می تواند به طور خاص چرخه تخمک گذاری زنان را ردیابی کند که یکی از قابلیت های نظارت بر سلامت زنان است.

سیستم تشخیص تصادف جدید این ساعت می تواند مانند سیستم تشخیص سقوط تصادفات رانندگی را تشخیص دهد. عمر باتری این ساعت 18 ساعت است که در صورت قرار گرفتن در حالت کم مصرف می توان آن را تا 36 ساعت افزایش داد. اپل برای اولین بار در این ساعت قابلیت رومینگ بین المللی را نیز ارائه می کند. طراحی اپل واچ سری 8 نسبت به قبل تغییری نکرده است اما از نظر عملکرد بهبودهایی در آن به چشم می خورد. اپل در سری 8 برای این ساعت هم روکش آلومینیومی و هم از فولاد ضد زنگ در نظر گرفته و در چهار رنگ اصلی روانه بازار خواهد شد.