مهدی چمران: در حوادث اخیر، انتقام دشمن از دستاوردهای کشور ایران مانند داعش، ناجوانمردانه و خشن است.محمدپور شهرآرانیوز، مراسم اختتامیه هفته دفاع مقدس و تجلیل از پاسداران شامگاه پنجشنبه با حضور مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، حمیدرضا ترقی دبیر شورای ائتلاف اصولگرایان استان خراسان رضوی، عبدالله ارجایی. شهردار مشهد، سردار سرتیپ پاسدار هاشم غیاشی، فرمانده سپاه امام رضا (ع)، سردار سرتیپ محمدکاظم تقوی، فرمانده انتظامی استان، موسی الرضا حاجی بیگلو، نایب رئیس و جمعی از اعضا شورای اسلامی شهر مشهد و پیشکسوتان یگان های رزمی دفاع مقدس خراسان در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد.

اغتشاشات اخیر انتقام دشمن از دستاوردهای کشور ایران است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز که به عنوان سخنران ویژه در این مراسم حضور داشت، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: شهدای این ایام مجاهدان بزرگی هستند که نامشان خواهد بود. برای همیشه در تاریخ بماند همینطور کشور ما مثل همیشه روشن و قوی است تا زمانی که دولت و اراده شهادت توسط مردم ما برقرار باشد.

وی افزود: برای زنده ماندن دین و اسلام، کشور با شهادت آباد می شود، اما باز هم مایه تاسف است که می بینیم جوانانی در کشور اسلامی ما هستند که به گونه ای تربیت شده اند که خودشان را انکار می کنند. از قرآن و پرچم و خون شهدای خود دور شدند. اغتشاشات اخیر ثابت می کند که در مسیر تربیت این نسل باید تلاش کرد تا با تغییر روزگار مواجه شد و جهاد را با روش های نوین تبیین کرد تا نسل آینده ایران اسلامی به گونه ای تربیت شوند که همواره تربیت شوند. در مسیر بمان در مدرسه و در اسلام

چمران تصریح کرد: خوشبختانه مجاهدان نسل جدید کم نیستند که حماسه های اربعین را خلق می کنند و از عراق تا شهرهای کوچک و بزرگ ایران اسلامی به میدان عمل می پردازند. مصادف با زمانی که جوانان این سرزمین در کربلا زیر پرچم امام حسین (ع) بودند، کشور ما به پیمان شانگهای پیوست و این پیشرفت برای دشمنان ما قابل تحمل نیست. علاوه بر این رئیس جمهور کشورمان نیز به زیباترین شکل ممکن در مقابل آمریکا و مقر سازمان ملل سخنرانی کرد و با برافراشتن نام و نشان شهید سلیمانی خاری در چشم دشمن شد.

وی تاکید کرد: در این شرایط دشمن همه این توطئه ها را ساخت تا شیرینی این فتوحات در کام کشور تلخ شود و مردم جلوی پیشرفت خود را بگیرند در حالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب هیچ نقطه. به نهضت خود برگردیم و به همین ترتیب شهدا را گرامی بداریم. ای جانبازان و آزادگان دفاع مقدس به تقدیم شهدای اسلام و انقلاب ادامه می دهیم تا راه آن شهدا را وسعت دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خشونت های اخیر نشان می دهد که یک انسان تا چه حد می تواند سقوط کند و سطح انسانیت را پایین بیاورد، گفت: انتقام دشمن از دستاوردهای ملت ایران مانند داعش، ترسو و خشن است، جایی که خلق خادم یونیفورم پلیس در میانه راه آتش زد و در همان زمان جسد او را سنگسار کرد. اما افسران و سربازان نیروی انتظامی، بسیجیان مخلص و همه مجاهدان عرصه امنیت جامعه باید بدانند که خداوند متعال در قرآن کریم وعده داده است که صابران را دوست دارد و تصدیق می کند – سابقه چه سبعیت کوته نظری. سی امیرالمؤمنین (ع) و فرزندان بلندپایه اش را به او تحمیل کردند و اجازه دادند تا این که حاکمیت دین به عنوان یک میراث به ما رسیده است. این راه را ادامه می دهیم تا پرچم پیروزی ما به دست امام زمان (عج) برسد.

خون شهدا سرمایه ایران اسلامی است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ابتدای این مراسم با اشاره به اغتشاشات اخیر مشهد گفت: اغتشاش گران بدانند که با ترقه نمی توانند کشور امام زمان (عج) را براندازند. این کشور بر خون پاک هزاران شهید بنا شده است و تا زمانی که پرچمدار این نظام، مرجع کافی فقیه باشد، این نظام سربلند و قدرتمند خواهد بود.

وی افزود: من به عنوان نماینده منتخب مردم مشهد از پشت این تریبون آرزوهای ناپسند اسلام و انقلاب را می گویم که اجازه ندهیم دشمنان کمی بدخواهانه داشته باشند و پشت سر بگذاریم.حاکمیت دینی ایران با حمایت این کشور».

دشمن به دنبال ایجاد بی ثباتی است

در ادامه این مراسم، دبیر شورای ائتلاف اصولگرایان در خراسان رضوی با بیان اینکه سلامت و امنیت دو نعمت بزرگی است که امروز کشورمان برای تداوم آن به شهدای اسلام و انقلاب تقدیم می کند، خاطرنشان کرد: در در روزهایی که ویروس کرونا در سراسر جهان شیوع یافت، کشورها مستکبران جهان جنایات و فشارهای وحشیانه بسیاری را علیه کشورهای مظلوم مرتکب شدند تا این که این بلای گسترده نصیب آنها شد.

وی ادامه داد: مردم سرافراز دنیا در حوزه سلامت کشورها منافع زیادی دارند و اگر این حوزه آسیب ببیند و آسیب ببیند آن وقت است که آمریکا و متحدانش برای رسیدن به خواسته خود به میدان می آیند. مزیت – فایده – سود – منفعت.”

ترقی تصریح کرد: ایران اسلامی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در معرض تهدیدات ریز و درشت امنیتی قرار داشته است و اکنون نیز که دشمن دیگر توانایی حمله و آسیب رساندن به ایران را ندارد به دلیل قدرتی که در جلوگیری از نظامی دارد. عوامل نفوذ خود را برای تضعیف این کشور از درون معرفی می کند. دشمن با ایجاد ناامنی به دنبال ایجاد بی‌ثباتی است تا در سایه او بی‌ثباتی سیاسی و تغییر حاکمیت محقق شود، اما نمی‌داند که این انقلاب یک حرکت مقدس است، بنیادی که امام راحل بر اساس آن بنا نهاده است. تقوا.و در سایه عنایات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم (عج) است.

وی تاکید کرد: کشور ما هیچ گاه یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، حافظان حرم و حافظان امنیت را فراموش نکرده است. امروز گرانقدرترین قشر جامعه خانواده شهدا هستند و مردم کشور قدردان این عزیزان هستند.

دبیر شورای ائتلاف اصولگرایان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه باید صف منتقدان و معترضان مسالمت جو را از صف براندازان ضد انقلاب جدا کنیم، گفت: همانطور که رئیس جمهور محترم در مصاحبه دیشب خود در مورد جمهوریت فرمودند. خوب است مناطق خاص شهرها در نظر گرفته شود تا در آنها نظرات و انتقادات آزادانه بیان شود. باغ گفتگو در مشهدالرضا(ع) برپا شد و باید از ظرفیت این مکان برای برخورد آراء و گفت و گوی آزادانه احزاب، جریان ها و صاحبان اندیشه های متضاد استفاده کرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: در گام دوم انقلاب به جانبازی و شجاعت بیشتری نیاز داریم چرا که عوارض چهل و دومین سال جنگ فکری و جنگ فرهنگی چندین برابر است و در این میان دشمن در حال طراحی توطئه های نرمی است که دیگر تلفات آن قابل لمس و شمارش است و اینگونه نیست و از نوجوانان و جوانان تا سرمایه های سیاسی را قربانی کرد. تجلیل از خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان اغتشاشات اخیر، سرود و مرثیه سرایی توسط مداحان اهل بیت(ع) از دیگر برنامه های این همایش است.