موارد جدید ابتلا به وبا در لبنان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، منابع لبنانی از موارد جدید ابتلا به وبا در این کشور خبر دادند.

بر اساس این گزارش، وزارت بهداشت لبنان با ارائه آمار جدید مبتلایان به وبا در این کشور اعلام کرد: 12 مورد جدید ابتلا به وبا در 24 ساعت گذشته به ثبت رسیده است.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت لبنان، در میان این آمار، تعداد مبتلایان به وبا در این کشور به 239 نفر رسید.

بر اساس این آمار طی ساعات گذشته سه نفر جان خود را از دست دادند و با احتساب موارد جدید، تعداد فوتی های وبا به 10 نفر رسید.

شایان ذکر است که چند روز پیش فراس العابید وزیر بهداشت لبنان زنگ خطر شیوع وبا در این کشور را به صدا درآورد و اعلام کرد: وزیر بهداشت لبنان پس از ثبت 80 مورد جدید ابتلا به وبا در کشورش گفت: که تعداد مبتلایان به این بیماری به 169 مورد افزایش یافت. شیوع وبا در میان پناهندگان سوری بسیار شایع است. جدا از آب آلوده که عامل اصلی تکثیر وبا است، سبزیجات و آب آبیاری آلوده و تماس با افراد مبتلا از دیگر عوامل انتقال این بیماری است. استفاده شهروندان از آب های آلوده و عدم تصفیه آب عامل شیوع بیماری وبا است.

ماه گذشته، لبنان اولین مورد ابتلا به وبا را در 29 سال گذشته گزارش کرد.

لازم به ذکر است که سالانه بین 1.3 تا 4 میلیون نفر در جهان به این بیماری مبتلا می شوند که منجر به مرگ 21 هزار و 143 نفر می شود.