مژده تابلویی که جان گرفته است!/ ردپای زندگی در یک تابلو


گروه خبر خوب:کدام ایرانی این روزها 100 درصد خوش فرم است و کیف پول خوبی دارد؟! در مجموع ما جامعه ایرانی دست خودمان نیستیم که خالق زندگی با عشق و علاقه خشت زندگی ما را آفرید وگرنه مادری نبود که لباس جنگ بپوشد. در جگر همسایگان خود و آنها را اولین مردم سرزمین خود قرار دهند. صحبت از مردم و اعضای یک بدن، این توصیفی است از وضعیت کنونی روزگار ما. اما این تلخی ها دلیل بر این نیست که به مژده گوش نکنیم، برعکس! در چشم نابینایان ایران، فریاد نیکان ایران و ایرانی بلندتر از همیشه است.

می دانم که این روزها دلت کمی سنگین است و صبح که چشم باز می کنی، در کنار همه فکر و بحث ها، دغدغه ها و درگیری هایت، یاد آرتین کوچولو و چشمانش احساس خستگی نمی کند. حق با شماست! اما مطمئنم که این خبر خوب مرهمی برای درد شما خواهد بود.

*کور کردن چشم دشمنان/دعا را فراموش نکن!

شاید تابلوی معروف «حسن روح امین» با موضوع حادثه تروریستی حرم شاهچراغ را دیده باشید. تصویری ماندگار از عشق، ایمان، فداکاری، بندگی، احساسات مادرانه، جهاد و شهادت، سبعیت و استبداد ستیزی و دنیایی از کلمات با معانی بلند بیشمار. عکس غرق در خون مادر و فرزندش که سند کینه و کینه توزی دشمنان ایران اسلامی است اما همه اینها را می گویم تا به شما مژده بدهم! همچنین به دلیل چشمان نابینای دشمنان و البته دژخیمان که شعار زن – زندگی – آزادی را سرچشمه خشونت و وحشیگری خود قرار داده بودند، «دلبر کریمی» و پسرش هر دو زنده هستند. همان مادر مهربانی که خود را از بدبختی فرزندش حفظ کرد و اکنون تصویر آنها که نماد عشق و فداکاری است در تاریخ ثبت شده است. دعا و سلامتی یادت نره!برای دلبر و پسرش و برای همه مجروحان.

* انصافاً دشمن حق دارد عصبانی باشد!

چقدر می خوانی؟ آیا تا به حال کتابی به عنوان هدیه دریافت کرده اید یا به مناسبت های مختلف کتابی را به کسی هدیه داده اید؟ پیشنهاد می کنم حداقل یک بار این نسخه را امتحان کنید. برای یک وقت خوب عالی است. و اگر کتابی مثل «شهید بهشت ​​هشتم» باشد و نویسنده آن یک نوجوان 15 ساله باشد! من نمی خواهم توهین کنم، اما یادت هست؟ فروردین امسال بود که مثل شاهچراغ، محوطه حرم برادرش امام رئوف غرق در خون شد. یک طلبه 25 ساله به نام حجت الاسلام «محمدصادق حینه» نیز قربانی این اقدام تروریستی شد که اکنون «پویا کرمی» که تنها 15 سال سن دارد و در کلاس هشتم درس می خواند، مشغول نوشتن است. زندگینامه این شهید! به قول حاج قاسم ما ملت شهادت هستیم. صحبت از جهاد و شهادت نه تنها ما را نمی ترساند، بلکه اراده زن و مرد و پیر و جوان را تقویت می کند. انصافاً دشمن حق دارد عصبانی باشد!

*هر ایرانی عادت دارد به بدی ها، نه بزرگ و نه کوچک، خوب جواب بدهد

اینجا ایران است. همان منطقه وسیع با هزاران سال تمدن و مردمی منحصر به فرد. من نمی توانم در مورد صداقت، درستکاری و صداقت آنها بگویم. از شور و شوق و مردانگی مردان و زنانشان. از ایمان و اعتقادشان و در یک کلام از ایرانی بودن. همان ایران اسلامی که مثل خاری در چشم دشمنان گیر کرد که زمین و زمان را به هم دوختند تا نابودش کنند. اما کور خوانده اند! اینجا سرزمین حاصلخیز است و از این سرزمین ثروتمندان و نسل‌های ثروتمند که از خون شهدا سیراب شده‌اند، فرزندان و نوجوانان آن نیز رسم میهن‌پرستی و میهن‌پرستی را می‌شناسند. برو بچه های محله ازگل تهران با کاسه رنگ و قلم مو در کوچه ها و خیابان ها قدم زدند تا زشتی نفاق را بپوشانند و از زیبایی پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران متنفر باشند. آنچه باید انجام شود؟! رسم هر ایرانی این است که به بدی، نه بزرگ و نه کوچک، خوب جواب بدهد.

* تعهدات ترکیه تایید می کند که جماعت ایران به وعده های خود عمل نخواهد کرد

وقت انتخابات که می رسد همه جا شلوغ است. از هر سو گوش ها را پر از وعده کرد. اگر منصف باشیم، مردم در این کشور در همه جا و به هر شکلی کار می کنند. بحمدالله شورای اسلامی شهر تبریز بر سر وعده های خود می ایستد و در راستای رسالت اجتماعی خود می خواهد به سه هزار نفر از زنان بی سرپرست و سرپرست خانوار تبریز 30 میلیون تومان وام کم بهره بدهد. به نظر می رسد مسئولان تبریز می خواهند با فروش خودروهای تشریفاتی کمی دل به دست بیاورند و حسن نیت خود را ثابت کنند.»یعقوب هوشیار» شهردار تبریز می گوید: موافقت بانک های عامل مبنی بر تامین مبلغ 70 میلیارد ریال. از محل فروش خودروهای تشریفاتی و مبلغ 140 میلیارد ریال از طریق تسهیلات بانکی تامین می شود. ترک های متعهد تایید کرده اند که اگر جماعت ایرانی به سر او برود به عهدش عمل نمی کند.

* اگر آماده کشتن باشیم / کشور را به دشمن بدهیم

نمی دونم چی تو ذهنشون هست که اینقدر سر و صدا درست کنن. تنها کاری که باید بکنند این است که سرشان را برگردانند و به یک طرف تاریخ ایران نگاه کنند. از علی دلواری و میرزاکوچک جنگلی گرفته تا همتس و باکری که خون پاکشان رنگ سرخ پرچم ایران است. از روزی که آرش برای مرزهای پهناور کشورمان تیراندازی کرد، دشمن باید متوجه شده باشد که حتی اگر زن و مرد این سرزمین یکی یکی کشته شوند، نمی توان اجازه داد ایران اسلامی شان به دست بیفتد. از دشمن شعار «ایران متحد» بر دیوار میدان ولیعصر تهران این روزها دیدنی است.

* مهربانی بهانه می طلبد

فرقی نمی‌کند مهربان باشید یا دلسوز، با هر موجود زنده‌ای که رنج می‌کشد عصبانی می‌شوید و می‌خواهید برایش هر کاری که می‌توانید انجام دهید. تیم امداد و نجات بندر امام خمینی (ره) در حال فعالیت بودند که با مشاهده شروع جزر و مد در کانال خورمسی، یک کوسه خالدار خلیج فارس به طول 5 متر در اسکله شماره 7 به گل نشسته بود.این موجود آبزی خوشبختانه گونه کمیاب است. البته فکر نکنید کار آسانی است. این کوسه شاد به قدری سنگین بود که تیم نجات به جرثقیل متوسل شد تا آن را از ساحل جابجا کند و در اعماق بندر رها کند!

*پیروی از صبر و فداکاری زن

هرگاه از صبر می شنویم یاد زن کربلا و تمام رنج و درد فراق می افتیم. رنج هایی که هیچ کدام نتوانست او را از مقام تسلیم و قناعت براند. مقامی که همه را در نظر زینب زیبا کرد. باور کنیم که اگر بتوانیم در برابر حوادث ناگوار زندگی صبور باشیم و تسلیم عاقبت خداوند باشیم و به جای اضطراب و ترس به حکمت و عدالت خداوند راضی باشیم، می توانیم در اوج سختی و دشواری و در مواجهه با آن جمعیت از دشمنان، با دلی مطمئن از توکل و مطالبه، به پیروی از زن صبر و ایثار، «ما رایتو الا جمیله» بگوییم. شاید مثل مادران شهدای ما. خداوند رحمان در آیه 22 سوره مبارکه لقمان می فرماید: «وَ مَنْ رَجُوا الْأَسْلَمِ فَأَیْهُهُ بِاللَّهِ وَ أَعْلُونَ فَا تَوَکَلُوا اللَّهِ وَ لَهُ عَلَیْهِ الْأَمْرُ». تسلیم شد، ریسمان را از خدا گرفت و نتیجه اعمال نیک او به دست خداوند متعال است.

* خبر خوب

و در نهایت خبر خوب خود را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، ویدئو، صوت و …) بسازید و با استفاده از هشتگ #خبر_خوب در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا خبر خوب خود را با دیگران و ما به اشتراک بگذارید. ما می توانیم اخبار شما را منتشر کنیم. اگر به هر یک از شبکه های اجتماعی که در آن فعال هستید علاقه مند هستید، اخبار خود را از طریق حساب کاربری @khabar_khoub_iran یا شماره تلفن 09330826312 برای ما ارسال کنید، در این جشنواره فرقی نمی کند که در ایتا، اوو، روبیکا یا گپ باشید یا در تلگرام، اینستاگرام، توییتر و واتس اپ؛ مهم این است که در شادی اطرافیان خود سهیم باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم مواظب باش.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید