میرا احمدی: در اربعین مشکلی برای زائران وجود ندارد – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین ، سیدیمجد میراحمدی رئیس ستاد اربعین دوشنبه شب (۲۱ شهریور ماه) در گفت و گوی تلویزیونی از شبکه خبری ۲۱ شبکه خبر سیما از تردد زائران از مرزهای کشورمان به سمت عراق گفت. : چند روز پیش که پس از چند ساعت مشکلات به وجود آمد و به سرعت برطرف شد، اکنون شاهد تردد روان به سمت مرزهای عراق هستیم.

وی افزود: چند تن از زائران نیز بنا به توصیه ستاد اربعین قصد بازگشت به کشورمان را دارند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارش هایی که در چند نوبت از داخل عراق به ما رسیده است، مشکل خاصی در نجف یا کربلا و یا در مسیر نجف به کربلا وجود ندارد، تصریح کرد: شاهد هستیم فداکاری و عزت مردم عراق عزیز، ما در مقابل امام حسین (ع) هستیم، هر چند برخی از آنها به دنبال ترس و شایعه هستند.

وی ادامه داد: چه در این سوی مرز و چه در آن سوی مرز مشکلی وجود ندارد و امسال شاهد حماسه بزرگ اربعین حسینی (ع) خواهیم بود.

میرا احمدی در بحث گرما و اثرات آن بر زائران گفت: البته این بحث آثاری دارد و زائران نیز آن را مدیریت می کنند. موضوع حمل و نقل در عراق نیز که در روزهای گذشته مشکلاتی را ایجاد کرده بود، بهبود یافته است.

وی افزود: مرزهای تمرچین و باشماق مرزهای بسیار خوبی با ظرفیت های مناسب هستند. به عنوان مثال مرز تمرچین با شرایط عالی روزانه بیش از 50 هزار نفر ظرفیت دارد و همه عزیزان می توانند از این مرزها عبور کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر در نهایت همه دغدغه های ما را در مورد حمل و نقل زائران اربعین دانست و خاطرنشان کرد: این موضوع به خوبی مدیریت می شود.