ناسا به زودی سپر حرارتی خود را در مدار نزدیک زمین آزمایش خواهد کرد


ناسا قصد دارد یک سپر حرارتی غول پیکر هوا را در نزدیکی مدار زمین آزمایش کند. این سپر حرارتی باید در ماموریت های ماه، مریخ و زهره استفاده شود.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، ناسا قصد دارد با کمک یک پوسته هوا یک ماموریت خیالی را به واقعیت تبدیل کند. در این ماموریت که Loftid نام دارد، از یک بادبان بادی بزرگ برای استقرار محموله های سفر فضایی استفاده می شد. Aeroshell یک پوسته محافظ حرارتی سفت و سخت است که از فضاپیما در برابر گرما، گرما و زباله های فضایی محافظت می کند.

همچنین این سپر حرارتی گرمای مربوط به فشرده سازی هوا را هنگام ورود به جو جذب می کند. در پشت پوسته هوایی یک پوسته پشتی وجود دارد که محموله تحویلی همراه با تجهیزاتی مانند چتر نجات، تجهیزات نظارتی و موتورهای موشک در آن قرار دارد. این فناوری سرعت فضاپیما را هنگام ورود به جو سیاره کاهش می دهد. همچنین انتقال انرژی جنبشی مرتبط با سرعت بالا ضروری است. البته بخشی از این انرژی توسط سپر حرارتی جذب می شود. در هنگام فرود، سپر حرارتی برداشته شده و از چتر نجات کمک گرفته می شود.

ماموریت آتی ناسا، که شامل سپر گرمایی عظیم است، قرار بود ماه گذشته بلند شود. اما بنا به دلایلی تاریخ آن تغییر کرد. به گفته ناسا، این آزمایش اوایل ماه آینده انجام خواهد شد.