نتیجه و خلاصه بازی مکزیک و لهستان در مرحله گروهی جام جهانی قطر (اول دی 1401). تساوی بدون گل در یک بازی سرد و بی روحگزارش کردن شهرآرانیوزدر اولین دیدار مرحله گروهی گروه C جام جهانی قطر دو تیم مکزیک و لهستان به مصاف هم رفتند. گزارش زنده این دیدار را در ادامه می خوانید:

مکزیک صفر – لهستان صفر
داور: کریس بث (استرالیا)
استادیوم: ورزشگاه دوحه
غلیان:-
کارت زردخورخه سانچز و هکتور مورنو (مکزیک)، فرانوفسکی (لهستان)
کارت قرمز :-

ترکیب مکزیکی: گیلرمو اوچوا، سزار مونتس، هکتور مورنو، خورخه سانچز، خسوس گویاردو، ادسون آلوارز، هکتور هررا (کارلوس رودریگز-71)، لوئیس چاوز، الکسیس وگا (اوریل آنتونا-84)، هنری مارتین (رائول خیمنز-71) و هروینگ لوسانو.

ترکیب لهستانی: وویچ شزنی (دروازه بان)، بارتوش برژینسکی، کامیل گیلیچ، یاکوب کیویر، متی کش، یاکوب کامینسکی، گرگور کرچویاک، سباستین زیمانسکی (72-فرانوفسکی)، پیوتر زیلینسکی (88- آرکادیوسز میلیک) . .

نیمه اول

ساعت 19:30 بازی با سوت داور آغاز شد.

مکزیک در 15 دقیقه اول بهتر از حریف بازی کرد اما موقعیت گلزنی جدی نداشت. در ادامه حملات مکزیک، این تیم می توانست در دقیقه 27 به گل برسد اما ضربه سر وگا از روی پاس لوسانو به طرز خطرناکی از کنار دروازه شزنی از کنار دروازه شزنی به بیرون رفت.

بازی در نیمه اول موقعیت های بسیار کمی داشت که دروازه بان ها واکنش موثری نداشتند و بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم

لهستانی ها بازی را شروع کردند و یاران لواندوفسکی شروع به حمله کردند. در نهایت با حرکت لواندوفسکی، هکتور مورنو پیراهن کاپیتان لهستان را کشید تا داور با کمک VAR اعلام پنالتی کند. لواندوفسکی صاحب توپ شد اما اوچوا ضربه لواندوفسکی را دفع کرد و مانع از گلزنی لهستان شد.

در ادامه مکزیک توپ و میدان را در اختیار داشت و می توانست در دقیقه 64 دروازه لهستان را باز کند، اما شچینی آن را مهار کرد. ضربه ادسون آلوارز با نفوذ وگا منحرف شد اما سزنی دوباره مانع از گلزنی او شد.

حملات مکزیک ادامه داشت اما بی تفاوتی مهاجمان این تیم از جمله وگا مانع از گلزنی صبارپاشان شد. در 10 دقیقه پایانی لهستانی ها سعی کردند دروازه اوچوا را باز کنند اما دفاع مستحکم مکزیک مانع از این اتفاق شد. داور مسابقه 7 دقیقه وقت اضافه برای این دیدار اعلام کرد.

در این 7 دقیقه اتفاقی نیفتاد و تلاش دو تیم برای باز کردن دروازه یکدیگر بی نتیجه ماند تا دومین تساوی بدون گل متوالی در جام جهانی 2022 به دست آید.