نرده های محافظ هوشمند می توانند در مواقع خطر به رانندگان هشدار دهند


محققان دانشگاه والنسیا یک نرده محافظ هوشمند ساخته اند که می تواند در مواقع خطر به رانندگان هشدار دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، محققان دانشگاه والنسیا با همکاری موسسه ai2 و Metalehahave Guardrail مسیری هوشمند برای هشدار در مورد موقعیت های خطرناک ایجاد کرده اند. گاردریل همچنین می تواند حوادث و حوادث را به مسئولان شهرداری گزارش دهد. علاوه بر این، عبور عابران پیاده وضعیت جوی منطقه و همچنین سرعت نزدیک شدن وسایل نقلیه را ثبت می کند.

به گفته سازنده، این گاردریل علاوه بر جاده های شهری و بین شهری در محیط های دیگر نیز قابل استفاده است. برای ایجاد گاردریل هوشمند از نرم افزار ارتباطی و کنترلی و سنسورهای مختلف برای نصب وسایل الکترونیکی در داخل نرده ها استفاده می شود. سنسورهای آن همچنین شامل حسگرهایی برای دید خارجی، دما و کیفیت هوا به همراه رادار و دوربین های تصویربرداری حرارتی خواهند بود. این اجزا با هم شرایط خطرناک را شناسایی می کنند.

فرانسیسکو بلنز، یکی از محققین اصلی این پروژه، گفت: «این نرده‌ها ده حالت و ویژگی متفاوت دارند. در صورت بروز یک موقعیت خطرناک، یکی از آنها می چرخد. به عنوان مثال، ایجاد ترافیک در ورودی شهر، نرده محافظ را می چرخاند و در نتیجه علائمی را نشان می دهد که در آن به رانندگان هشدار داده می شود. به این ترتیب مدیریت ترافیک نیز امکان پذیر است.