نسخه جدید 1.iOS16 و IPadOS16.1 با ویژگی های جدید منتشر شد


در نهایت نسخه جدید 1.iOS16 و IPadOS16.1 با آپدیت های جدید منتشر شد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، نسخه جدید آیپاد او اس 16.1 منتشر شد که قابلیت Stage Manager را نیز برای آیپدها به ارمغان می آورد.

سیستم عامل های جدید اپل برای آیپد و آیفون در دسترس هستند. این در حالی است که در نسخه IPadOS16.1 قابلیت iMessage برای آیپدهایی مانند آیفون نیز ارائه خواهد شد. در این آپدیت ابزار Stage Manage برای آیپد نیز در دسترس قرار گرفته است. نسخه بتا این ابزار باگ های زیادی دارد. اما اکنون کارشناسان اپل می گویند که این شرکت برخی از باگ های مهم را برطرف کرده است، اما این ابزار هنوز کامل نیست.

برخی از مشکلاتی که در طول توسعه نسخه جدید آی‌پاد او اس رخ داد، باعث شد اپل نتواند آن را همزمان با iOS منتشر کند. بهمن دلیل مستقیما به سراغ انتشار نسخه 16.1 رفت. با این حال، ویژگی Stage Management از مانیتورهای خارجی پشتیبانی نمی کند.

در نسخه جدید iOS امکان دسترسی به بخش Live Activities و نوتیفیکیشن های آن برای توسعه دهندگان مختلف وجود دارد. این ابزار می تواند با کمک قفل صفحه، اطلاعات را در زمان واقعی مسدود کند. با iOS جدید، امکان اجرای برنامه فیتنس پلاس بدون نیاز به اپل واچ وجود دارد. به این ترتیب سرویس اشتراک این برنامه برای بسیاری از کاربران قابل استفاده است.

تمامی گوشی های آیفون جدید، از آیفون 8 به بعد، این نسخه از iOS را دریافت خواهند کرد. نسخه آی‌پاد او اس را می‌توان برای همه آی‌پد پرو، آی‌پد ایر، آی‌پدهای نسل سوم و آی‌پد مینی ۵ و جدیدتر استفاده کرد.