نمایندگان مجلس به وزیر اقتصاد برای صدور مجوز و اتصال مجدد کارتخوان ها در مساجد


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی اکبر علیزاده نماینده مردم دامغان در شورای اسلامی به همراه 19 نماینده دیگر در تذکری از سید احسان. خانوادهوزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار صدور مجوز و اتصال مجدد دستگاه های کارتخوان مساجد، حسینیه ها و صندوق های قرض الحسنه شد.

متن کامل ابلاغیه نمایندگان به وزیر اقتصاد به شرح زیر است:

اطلاعیه خلاصه:

لزوم تسریع در صدور مجوز و اتصال مجدد کارت خوان مساجد، حسینیه ها و صندوق های قرض الحسنه خدمت رسانی به مردم

متن اطلاعیه:

بر اساس گزارش های مردمی، اخیراً دستگاه های کارتخوان مساجد، حسینیه ها و صندوق های قرض الحسنه قرض الحسنه که توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات کارت خوان اداره می شود جمع آوری یا غیرفعال شده و یا برای غیرفعال کردن کارتخوان هشدار داده شده است و برای فعال سازی آن نیازمند مجوز از بانک مرکزی و حتی می باشد. مراکز مذکور نسبت به ثبت نام و اخذ کد رهگیری و غیره اقدام کرده اند که به همین دلیل مجوز لازم را برای سامانه معرفی شده از سوی بانک مرکزی اخذ کرده اند، اما متاسفانه هنوز مجوزی صادر نشده است و این موضوع می باشد. دلیل قطع دستگاه هاست کارت خوان که باعث اختلال در روند کار و نارضایتی افراد می شود که تاثیر منفی سیاسی اجتماعی بر جامعه می گذارد.

لذا بر اساس تکلیف قانونی تبصره ۲ بند (ب) ماده ۱۴ قانون برنامه ششم توسعه، اتصال یا تسریع در فرآیند صدور الزامی است. مجوزها بانک مرکزی برای فعال سازی کارتخوان های فوق الذکر اقدام عاجل انجام دهد.

پایان پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید