نکات مهم در نگهداری و خرید تی شرت زنانه


یکی از نگرانی های بسیاری از افراد در مورد لباس های خود عمر مفید کوتاه آن است. به خصوص اگر آن لباس، لباس مورد علاقه آنها باشد. در این راستا، جلوگیری از آسیب دیدن لباس ها از طریق نگهداری اولیه بسیار مهم است. در بین لباس ها، برخی از اقلام به دلیل استفاده مادی و مستمر، استهلاک کمتری دارند.

تی شرت یکی از این لباس هاست. جنس نخی تیشرت و ظرافت آن باعث بدتر شدن زود هنگام بافت آن در برابر شستشو و حرارت زیاد می شود. البته برای افزایش عمر مفید تی شرت ها می توانیم با رعایت چند نکته مهم از آنها برای مدت طولانی استفاده کنیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با نکات مهم نگهداری و خرید تی شرت زنانه آشنا کنیم.

نکات مهم برای خرید تی شرت زنانگی

برای داشتن تی شرت های کاربردی در کمد لباس خود باید به نکاتی توجه کنید.

  • هدف از خرید را مشخص کنید

قبل از خرید تی شرت زنانه مشخص کنید که هدف شما از خرید آن تی شرت چیست. برای این کار بهتر است بدانید چه مناسبتی برای هر تی شرت مناسب است. اگر طرح یک تی شرت را دوست دارید و قصد خرید آن را دارید، باید این ریسک را بپذیرید که با سایر وسایل کمد لباس شما همخوانی ندارد. اما اگر تی شرتی می خواهید که بتوانید با چند چیز به آن مدل دهید، به سراغ تی شرت های ساده با رنگ های خنثی بروید. علاوه بر این، اگر قصد خرید تی شرت رسمی را دارید، بهتر است مدل و رنگ تی شرت را با وسایل رسمی کمد لباس خود بسنجید.

  • اندازه مناسب خود را انتخاب کنید

نکته مهم دیگر در خرید تی شرت زنانه یا هر لباس دیگری توجه به سایز آن است. البته اگر به دنبال تی شرت های بلند یا اضافی برای زنان هستید، باید بدانید که این تی شرت ها معمولا فری سایز هستند. از طرفی تی شرت های متناسب و سایز بزرگ باید متناسب با سایز شما باشد. بنابراین، همیشه سعی کنید هنگام خرید تی شرت زنانه، تی شرت یا لباس را بخوانید.

در این صورت سایز مناسب خود را پیدا خواهید کرد و متوجه ایرادات احتمالی در لباس خواهید شد. هنگام خرید آنلاین و در شرایطی که امکان خرید لباس وجود ندارد، می توانید از راهنمای سایز سایت کمک بگیرید.

  • به کیفیت جنس و دوخت لباس توجه کنید

هرچه کیفیت یک تی شرت یا لباس بیشتر باشد، ماندگاری بیشتری خواهد داشت. از آنجایی که تی شرت ها اغلب استفاده و شسته می شوند، باید کیفیت خوبی داشته باشند. تی شرت ها معمولا از الیاف پنبه یا الیاف مصنوعی پلی استر ساخته می شوند. تی شرت های 100% نخی انتخابی مناسب برای استفاده روزمره هستند. این تی شرت ها تنفس پذیر و سبک هستند.

به همین دلیل زودتر از الیاف مصنوعی چروک می شوند و امکان فرسایش دارند. از طرفی تی شرت های پلی استر به دلیل الیاف مصنوعی دیرتر چروک می شوند. تی شرت های پلی استر نیز مقاومت بالایی در برابر حرارت و پارگی دارند. پیشنهاد ما برای تی شرت در منزل و استفاده روزمره یک تی شرت نخی سبک است. تی شرت های پلی استر بیشتر برای فعالیت ها و ورزش در فضای باز توصیه می شود.

کیفیت دوخت تی شرت نیز یکی از عواملی است که بر دوام و زیبایی آن تأثیر می گذارد. به همین دلیل سعی کنید در خرید تیشرت زنانه به دوخت یقه، آستین و پایین لباس توجه کنید. توجه داشته باشید که تمامی قسمت های دوخت و درزها به صورت یکنواخت دوخته شده و جای بدون درز وجود ندارد. همچنین اگر مدل تیشرت زنانه مد نظر شما دکمه دارد، دقت کنید که دکمه ها کاملا روی لباس ثابت شده باشند.

دوخت تی شرت

برای بزرگنمایی کلیک کنید

نکات مهم برای نگهداری تی شرت

  • هنگام شستشو به برچسب مراقبت از لباس توجه کنید

برچسب‌های مراقبت، برچسب‌هایی روی داخل لباس هستند که حاوی دستورالعمل‌هایی برای شستشو، اتو کردن و خشک کردن لباس‌ها هستند. رعایت دستورات روی این برچسب ها تاثیر زیادی در ماندگاری لباس دارد. به همین دلیل سعی کنید هنگام شستن و نگهداری تی شرت به این برچسب ها توجه کنید. هر نماد روی برچسب نشان دهنده چیزی است. به عنوان مثال، نماد آب تشت برای شستشو، مثلث برای استفاده از سفید کننده ها و مربع برای خشک کردن لباس است. علامت دیگ آب با عدد 30 نشان می دهد که باید لباس ها را با دمای آب 30 درجه بشویید.

یکی دیگر از نکات شست و شوی تی شرت، جداسازی تی شرت های سفید از تی شرت های رنگی است. دلیل این امر بازگشت تی شرت های رنگی به تی شرت های سفید است. همچنین از آنجایی که پارچه های تیشرت بسیار ظریف هستند، از شستن آنها با لباس های ضخیم مانند چرم یا جین خودداری کنید.

  • برچسب دستورالعمل شستشو

    برای بزرگنمایی کلیک کنید

    تی شرت را به درستی خشک و تا کنید

برای خشک کردن تی شرت ها سعی کنید تا حد امکان آب از لباس خارج شود. آب اضافی در هنگام خشک شدن باعث کشیده شدن و خراب شدن تی شرت می شود. پس از برداشتن آب برای خشک شدن، تی شرت را روی بهترین سطح صاف و یکدست پهن کنید. پس از خشک شدن لباس، آنها را از چوب لباسی بردارید. زیرا حرارت مستقیم خورشید به پارچه لباس آسیب می زند. اگر تی شرت های خود را در کشو می گذارید، بهتر است آن ها را به درستی تا کرده و در کشو قرار دهید. تا می توانید از قرار دادن تی شرت در کشو خودداری کنید. به همین دلیل جریان هوا بین آنها خوب نیست و باعث چروک شدن تی شرت می شود.

  • برای قرار دادن تی شرت در کمد از چوب لباسی استفاده کنید

اگر قصد دارید تی شرت را در کمد نگه دارید، بهتر است به جای تا کردن، از چوب لباسی استفاده کنید. استفاده از چوب لباسی در کمد از چروک شدن لباس ها جلوگیری می کند. نکته مهم دیگر برای نگهداری تی شرت ها در کمد و کشو این است که قبل از گذاشتن آن ها در کمد، آن ها را بشویید. قرار دادن لباس های کثیف در کشو و کمد باعث می شود بقیه لباس ها و کمد شما بدبو شوند. حتی می توانید اسطوخودوس یا یک بطری خالی عطر را در کمد خود نگه دارید تا آن را تازه نگه دارید.

رعایت نکاتی که در بالا ذکر شد کمک زیادی به افزایش طول عمر لباس شما می کند. برای پس انداز و خرید تی شرت و سایر لباس های زنانه چه کار دیگری انجام می دهید؟
Burns Mod یک پلت فرم ویژه برای مد و مد است