هشدار وزارت اطلاعات درباره اعتراضات اخیر – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، پیام وزیر اطلاعات درباره اعتراضات آخرین در کشور به شرح زیر است.

به گزارش ایلانا، یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پلیس ابزار امر به معروف و نهی از منکر نیست. پلیس ابزاری برای تامین امنیت عمومی است و در برخی موارد با ابزاری که در اختیار دارد اوضاع را کنترل می کند اما در حال حاضر عامل و درگیری است.

شهریار حیدری در پاسخ به این سوال که پس از اتفاقات اخیر افکار عمومی از نمایندگان مجلس می خواهند که اگر مجلس می تواند به این موضوع ورود کند، وارد بحث ارشاد شوند، گفت: مجلس تعریف می کند. با تصویب قوانین. چون در حال حاضر تمام سازوکار در اختیار دولت است که می تواند جلوی این موضوع را بگیرد یا اجرا کند، بالاخره مجلس هم نگاه می کند که چه چیزی به نفع نظام و مردم است.

حیدری یادآور شد: شکلی از قانون در دولت و مجلس گذشته اتفاق افتاد و در دولت جدید اجرا می شود که فکر می کنم نیاز به بازنگری جدی داریم. به هر حال اتفاق خوب و خوبی نیست و به اعتماد ملی لطمه می زند و راه را برای جریان های معاند این نظام و آب و خاک باز می کند تا بهانه و بهانه بیابند. بنابراین به صلاح کشور نیست و نیاز به یک تحول جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: مجلس به فکر مصلحت کشور و کشور است و به هیچ وجه تمایلی ندارد اعتماد مردم و دولت را خدشه دار کند.

جزئیات نحوه برخورد با بازداشت شدگان اعتراضات اخیر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اگر کمیسیون امنیت ملی در زمان دستگیری افراد در اعتراضات اخیر در این موضوع دخالت کند، گفت: این موضوع می تواند از سوی کمیسیون امنیت پیگیری شود، حتی اگر بیشتر در دست کمیسیون باشد. کمیسیون امور داخلی آقای قالیباف رسیدگی به موضوع را به کمیسیون داخلی سپردند، اما در مجموع پیامدهای امنیتی این موضوع و آثار آن در کمیسیون امنیتی قابل بحث و بررسی است، حتی اگر کمیسیون امنیتی باشد. با این موضوع در چند روز گذشته

شهریار حیدری خاطرنشان می کند: چه مصلحت کشور و برای کمیسیون امنیت ملی و نمایندگان مهم است، قانونی که از نظر موازین اسلامی قانون خوبی است اما اجرای آن را نهادی می دهد. مثل پلیس که در امر به معروف و نهی از منکر تخصص دارد، هیچی، چون ابزار آن را ندارد و این اشتباه بزرگی است که برایش اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: پلیس ابزار امر به معروف و نهی از منکر نیست، پلیس وسیله ای برای تامین امنیت عمومی است و در برخی موارد با ابزاری که در اختیار دارد اوضاع را کنترل می کند، اما در حال حاضر شهرت آفرین است. قربانی، دستور به آنها به تنش، دعوا و درگیری که رخ داده معروف هستند، پس بهتر است این قانون تغییر کند، زیرا اجرای این قانون به نفع کشور نیست و فقط تنش بین مردم است. و پلیس و در نهایت باعث سوء استفاده مخالفان و مخالفان در پشت مرزها می شود.

تغییر قوانین منجر به سقوط نظام نمی شود

به گزارش انتخاب، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در توئیتی در واکنش به اتفاقات اخیر نوشت: بزرگترین نفی بدبین کردن مردم به اساس دین است. سیستم هیچ بن بست ندارد. برخلاف تصور برخی از دوستان و دشمنان، تغییر برخی قوانین و رویه های اجتماعی ناکارآمد منجر به سقوط دومینوی نظام نخواهد شد. تغییرات اجتماعی را درک کنید و برای آنها برنامه داشته باشید.

هشدار وزارت اطلاعات در مورد اعتراضات اخیر

به گزارش برنا، وزیر اطلاعات به مناسبت هفته دفاع مقدس در پیامی نوشت:

در میان مؤمنان افرادی هستند که به آنچه به خدا وعده داده بودند وفادارند، پس برخی از آنها به وعده خود وفا می کنند و از آنها منتظرانند… (احزاب/23)

هفته دفاع مقدس یادآور حماسه جاودانه و ایثار قهرمانانه ملت بزرگ، غیور و شهیدپرور ایران اسلامی است که توسط نیابتی به رهنمودهای الهی امام راحل عظیم الشان (ره) و به برکت حضرت امام تحمیل شده است. خون پاک شهدای والامقام و ایثار و جهاد مجاهدان در هشت سال توطئه جنگ. جمهوری ایران، صفحه ای طلایی و درخشان در تاریخ پرافتخار این مرز و بوم رقم زدند.

ایثارگران و حماسه سازانی که نسل به نسل برای اعتلای حاکمیت اسلام، با ایمان راسخ به آیات شریفه و معارف آسمانی قرآن، تسلیم و ارادت کامل در برابر خداوند جاوید و مقتدر، پیامبر عظیم الشأن (ص) هستند. اسلام، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) و پیشوایان و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در برابر زحمات او و عهد و پیمانی ناگسستنی با عاشورای خونین سید و رهبر. از شهدای حضرت ابوعبداالله الحسین (علیه السلام) و همچنین در زمان غیبت حضرت صاحب الامر (صلی الله علیه و آله و سلم) به دستورات و نصایح و راهنمایی های حکیمانه عمل کنند. و انگشت اشاره مقام عظيم و خدشه ناپذير امام راحل عظيم الشعان (هين) رضی الله عنه و رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی). علی) تنها راه موفقیت و غلبه بر مکر رنگارنگ شیطان بزرگ و ظلم و ستمشان و ضامن سعادت دنیاست و آینده را می دانند.

سربازان گمنام امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) در پایگاه عظیم مبارزه و جهاد وزارت اطلاعات و جامعه بزرگ اطلاعاتی کشور ضمن احترام و تکریم حماسه ها و خاطرات لحظات ناب جهاد و مبارزه با استکبار جهانی در ایام دفاع مقدس به همه اقشار کشور. دفاع و مقاومت در برابر اسلام، یقین قاطعانه دارند که با هوشیاری و هوشیاری کامل مراقب نقشه ها و بازی های احمقانه دشمنان پلید و خنثی و جلوگیری از نقشه های شیطانی آنان خواهند بود. ارزش‌های دینی و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و همانطور که مقام معظم رهبری در بیانات خود به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با پیشکسوتان این عرصه فرمودند: به فضل الهی اکنون کشور از نظر دفاعی به مرحله پیشگیری رسیده است». بنابراین، مثل همیشه، دشمنان انتقام خواهند گرفت و ما را به دردسر خواهند انداخت. شجاع و قوی.