همایش علمی دانشجویان و اساتید ایرانی خارج از کشور در دی ماه برگزار می شود


به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، اولین جلسه فوق قابل توجه پنجاه و ششمین اجلاس اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا تقریباً در روز یکشنبه 19 مهر 1401 مصادف با 2 مهر 1391 برگزار شد.

بخش اول این نشست به بررسی درخواست انجمن های جدید برای عضویت فعال صنفی اختصاص داشت. پیش از این برخی از این انجمن ها توسط شورای مرکزی اتحادیه ایجاد شده بود.

همچنین سلسله جلساتی بین شورای مرکزی دفاتر مذکور و شورای مرکزی اتحادیه برگزار و صلاحیت دفاتر بر اساس قوانین اتحادیه بررسی شد.

در نتیجه در این جلسه درخواست برخی دفاتر به مردم پیشنهاد شد و با موافقت اکثریت نمایندگان حاضر در جلسه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرهای ویتبسک، لیسبون، باکو، میسکولک و سید آنها به اعضای فعال اتحادیه تبدیل شدند.

در بخشی دیگر از این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان ایران در اروپا به تشریح وقایع و تحلیل وقایع روز پرداخت و به سؤالات نمایندگان حاضر در جلسه پاسخ داد. .

از سوی دیگر محمدحسین عطایی دولت آبادی، دبیر و رئیس تشکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا نکاتی را در خصوص اتفاقات جدید در داخل و خارج از کشور بیان کرد.

همچنین گزارشی از زیارت سال اول اربعین(ع) در اتحادیه توسط یکی از اعضا گروه کاری اتحادیه اربعین ارائه می شود.

در حوزه صنفی نیز با توجه به اهمیت مقوله خدمت در نظام وظیفه عمومی (سربازی) و دغدغه دانشجویان نسبت به آن، دو پیشنهاد از سوی شورای مرکزی اتحادیه مطرح شد:

1) استفاده از خدمات نظامی موجود در زیرساخت های علمی: در طرح نظام ویژه وظیفه معاونت علمی همکاری کنید تا اعضای اتحادیه با انجام پروژه علمی کارت پایان خدمت دریافت کنند.

2) استفاده از خدمات نظامی موجود در زیرساخت های فرهنگی: همکاری با نهادهای فرهنگی که اعضای فعال اتحادیه می توانند از تخفیف سربازی برخوردار شوند.

با توجه به توافق صورت گرفته با دبیران حاضر در اتحادیه مقرر شد دبیران دفاتر روز دوشنبه 19 مهرماه نظر شورای مرکزی دفاتر را در مورد دو پیشنهاد فوق اعلام کنند. بحث اطلاع رسانی شود و بر اساس آن تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

عطایی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا در پایان گفت: دومین همایش علمی بین المللی دانشجویان و اساتید ایرانی خارج از کشور و همچنین نشست سالانه اتحادیه در دی ماه در ایران برگزار می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید