هواوی از فناوری اتصال ماهواره ای در میت 50 استفاده می کند


مصاحبه اخیر مدیرعامل هواوی نشان می دهد که گوشی جدید این شرکت با نام میت 50 با فناوری ارتباط ماهواره ای روانه بازار می شود.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، مدیرعامل هواوی اخیرا در مصاحبه ای از وجود قابلیت اتصال ماهواره ای در گوشی جدید این شرکت خبر داد. فناوری جدیدی که به موضوع داغ بازار موبایل تبدیل شده است. هواوی نشان داده که در این بازار از رقبای خود عقب نخواهد ماند.

هواوی دهمین سالگرد خانواده میت 50 را در روزهای آینده جشن خواهد گرفت. ریچارد یو، مدیرعامل دپارتمان بازرگانی این شرکت در مصاحبه ای پیش از این مراسم، برخی از ویژگی های کلیدی این گوشی ها را برشمرد.

به گزارش GSMArena، مهم ترین ویژگی خانواده میت 50 وجود دوربین قدرتمندی است که حاصل همکاری هواوی با برند جدید XMAGE است. این برند توسط هواوی پس از قطع همکاری با لایکا ایجاد شد. به گفته هواوی، تاسیس این برند حاصل سال ها تجربه این شرکت در زمینه تصویربرداری است.

ریچارد یو در اعلام دیگر قابلیت های گوشی های میت 50، نفوذ آنها به آسمان را عنوان کرد که به گفته تحلیلگران حکایت از وجود قابلیت های ارتباطی ماهواره ای این گوشی دارد. از این سیستم می توان برای ارسال پیام در مواقع اضطراری استفاده کرد. یکی دیگر از ویژگی های این گوشی ها استفاده از سیستم عامل هارمونی 3 است که اولین گوشی مجهز به این سیستم عامل در جهان محسوب می شود.

این سیستم عامل ادامه کار را حتی پس از اتمام شارژ باتری امکان پذیر می کند. برخی شایعات می گویند که Mate 50 پس از پرداخت امکان ارسال پیامک و اسکن کد QR را خواهد داشت. نحوه عملکرد این سیستم در گوشی پرچمدار جدید هواوی هنوز مشخص نیست. شاید هواوی از باتری ثانویه کوچکی در این گوشی استفاده کرده باشد.