هواوی سال آینده به بازار تلفن های 5G بازخواهد گشت


هواوی اعلام کرده است که سال آینده به گروه شرکت‌های سازنده گوشی‌های 5G بازخواهد گشت. در گزارش جدیدی که در مورد آن منتشر شده، گفته می‌شود که هواوی قصد دارد تلاش‌هایی را برای به دست آوردن مجدد سهم بازار آغاز کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، گزارش اخیر فایننشال تایمز نشان می دهد که هواوی با تجهیز گوشی های خود به تراشه های کمتر پیشرفته، سعی دارد تحریم های آمریکا را دور بزند. این چیپ‌ست‌ها ظاهراً قبل از تشدید تحریم‌های آمریکا و قبل از تولید TSMC توسط یکی از شرکت‌های تابعه هواوی طراحی شده بودند.

در این گزارش به تمرکز ایر بر تولید فریم با فناوری 5G اشاره شده است. این قاب ها فناوری 5G را به گوشی اضافه خواهند کرد. حتی گوشی تاشو هوآوی که اوایل امسال معرفی شد، از 5G پشتیبانی نمی کند و تنها با شبکه های 4G سازگار است. برخی از تحلیلگران بر این باورند که اگر هواوی بتواند گوشی های 5G تولید کند، برای به دست آوردن مجدد سهم خود در بازارهای بین المللی با چالش های زیادی مواجه خواهد شد. از سوی دیگر، به دلیل تحریم، امکان ارائه اپلیکیشن های محبوب گوگل پلی استور یا جیمیل وجود ندارد.

ایالات متحده هواوی را به اتهام نزدیک بودن به دولت چین و جاسوسی از سایر شرکت ها و کشورها به فهرست تحریم ها اضافه کرده است. تحریم‌های شدید دولت ترامپ، شرکت‌های تولید تراشه را مجبور کرده است تا فروش تراشه‌ها را بدون مجوز به شرکت‌های چینی متوقف کنند.