هیچ مشکلی برای ارائه خدمات به زائران اربعین در مرز مهران وجود ندارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، حسن بهرام نیا شنبه شب در جلسه ستاد اربعین استان در مهران با اشاره به اینکه همه مسئولان کشوری و استانی در ایام اربعین امسال در حال تلاش هستند و مدیریت ترافیک زائر انجام می شود، اظهار داشت: در صورت وجود تلاش برای زائران به اندازه کافی انصاف دارد، تایید می کند این یعنی همه مسئولان سخت تلاش می کنند تا زیارت را برای زائران آسان، ارزان و راحت کنند.

وی ادامه داد: تمام تلاش ها فقط برای تسهیل در تردد زائران و به عشق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است.

استاندار ایلام با هدف ایجاد هم افزایی در سطح خدمات رسانی در ستاد اربعین استان افزود: با همکاری همه مسئولان دستگاه های اجرایی می توان ضمن تسهیل خدمات رسانی به زوار، مشکلات ترافیکی آنان را نیز برطرف کرد.

بهرام نیا با بیان اینکه تمهیدات لازم برای بازگشت زائرین انجام شده است، گفت: نظارت بر کرایه اتوبوس ها بر اساس عوارض تعیین شده از سوی اداره راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: باید نظارت کافی وجود داشته باشد تا نرخ کرایه بیش از نرخ مصوب افزایش پیدا نکند زیرا تخلف است و متخلفان طبق قانون مجازات خواهند شد.

وی ادامه داد: باید اقداماتی انجام شود تا زائران بتوانند در کمترین زمان ممکن به شهرهای خود بازگردند.

رئیس ستاد اربعین استان با اشاره به اینکه تشکیل ستاد ویژه ای برای ساماندهی فعالیت زائران بازگشته ضروری است، افزود: این ستاد متشکل از تعزیرات، بازرسی، پلیس و نیروهای راهداری است که باید در محل قرار گیرند. ترمینال برکات

وی در ادامه از ارسال 15 کانتینر یخچال دار به مهران خبر داد و گفت: مهمترین موضوع استان ایلام خنکی آب در اربعین است و فردا 15 کانتینر یخچال دار به ایلام ارسال می شود.

وی افزود: تمامی کالاها و محموله های وارداتی به مهران مربوط به اربعین باید توسط معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی ثبت و ثبت شود.

استاندار ایلام با اشاره به گفتگوی تلفنی ظهر امروز با رئیس جمهور با محوریت اربعین گفت: رئیس جمهور در این تماس تلفنی تاکید کرد که با تمام ظرفیت از میهمانان پذیرایی خواهد شد.

وی افزود: در تماس تلفنی با رئیس جمهور علاوه بر ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده، الزامات استان را در خصوص اربعین اعلام کردیم.

رئیس ستاد اربعین استان در بخشی دیگر از سخنان خود به بازدید هوایی از مسیرهای اربعین در استان اشاره کرد و گفت: موکب های زیادی در منطقه کنجانچم و پل سالواتی در حال حرکت هستند که نیاز به آب سرد دارند و آب به آنها تامین می شود. این موکب ها با هلیکوپتر امروز.

وی خدمات ارائه شده به زائرین را رضایت بخش عنوان کرد و گفت: وزیر بهداشت در بازدید از مرز از زیرساخت ها رضایت داشت.

بهرام نیا با بیان اینکه 30 درصد موانع و مشکلات ناشی از حضور و رفت و آمد میهمانان در میدان عمل پدیدار می شود، گفت: برای خدمت رسانی به میهمانان بسیار تا روز آخر همه باید تلاش کنیم.