وام مسکن روستایی روز شنبه در باجه بانک قابل دریافت است


بر اساس نامه رئیس جمهور به رئیس سازمان برنامه و بودجه، این سازمان با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی از 100 به 200 میلیون تومان موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، پس از پیچ و خم های زیادی و با وجود بار سنگین مالی پرداخت یارانه نقدی بر دوش دولت، طبق دستور رئیس جمهور، پرداخت 200 میلیون تومان تسهیلات برای ساخت خانه های روستایی از شنبه آغاز می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی – رئیس جمهور در نامه ای چهار بند خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه، با پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن روستایی از این سازمان درخواست کمک کرد. سازمان بودجه در پاسخ به دستور رئیس جمهور با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی علیرغم برنامه دولت برای جلوگیری از هرگونه فشار بر بودجه تورمی موافقت کرد.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از روز شنبه 17 مردادماه با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به کلیه بانک های عامل، مبلغ وام تعمیر و توسعه واحدهای مسکونی روستایی از 100 به 200 افزایش می یابد. میلیون. تومان و فرآیند دریافت وام های جدید در سراسر کشور برای متقاضیان آغاز می شود

اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به نمایندگی از جامعه روستایی کشور از رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تسریع در پروژه های عمران روستایی تشکر کرد.

نیکزاد قبلا گفته بود وقتی بانک مرکزی ضمانت مابه التفاوت سود 13 درصدی تسهیلات را دریافت کند. آماده پرداخت وام مسکن روستایی است. گفته می شود به زودی ضمانت نامه از سوی سازمان برنامه و بودجه آزاد می شود.