واکنش حزب الله و میقاتی به جنبش تل آویو علیه لبنان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمحمود قامتی، یکی از اعضای شورای سیاسی حزب الله لبنان گفت که اجازه نمی دهد رژیم صهیونیستی نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه را بررسی کند.

محمد رعد، رئیس فراکسیون مقاومت وفادار در پارلمان لبنان گفت: «ما با یک شرکت به توافق می‌رسیم و از آن می‌خواهیم که اگر بخواهیم آب منطقه‌ای ما را حفر کند». هر کس می ترسد که دشمن اسرائیل به این شرکت نزدیک شود، واکنش را به ما بسپارد.

نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان گفت: نفوذ دشمن اسرائیل به ثروت آبی لبنان بسیار خطرناک است. تلاش دشمن اسرائیل برای ایجاد شرایط در منطقه مورد مناقشه تنش های غیرقابل پیش بینی ایجاد کرد.

پیش از این مقامات لبنانی از جمله سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله، میشل عون رئیس جمهور و نبیه بری رئیس پارلمان لبنان به این رژیم نسبت به عواقب نقض منابع نفت و گاز لبنان توسط رژیم صهیونیستی هشدار داده بودند.

کشتی اکتشاف و اکتشاف نفت و گاز Energean (FPSO) قرار است طی روزهای آینده عملیات اکتشاف و استخراج نفت و گاز از میدان مورد مناقشه بین لبنان و رژیم صهیونیستی را آغاز کند.

روزنامه لبنانی النهار صبح امروز گزارش داد که یک کشتی اسرائیلی برای استخراج گاز وارد میدان خود شد و از خط 29 در 5 کیلومتری خط 23 در منطقه متخاصم عبور کرد.