واکنش سوریه به حملات رژیم صهیونیستی به فرودگاه های دمشق و حلب – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، سوریه بار دیگر از شورای امنیت و دبیرخانه سازمان ملل خواست تا حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه را نقض حاکمیت و تهدید مستقیم صلح و امنیت منطقه و بین المللی بدانند.

وزارت امور خارجه و مهاجرت در نامه‌های جداگانه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت اعلام کرد که متجاوزان از نظر قانونی، اخلاقی، سیاسی و مالی مسئول هدف‌گیری عمدی فرودگاه‌های بین‌المللی دمشق و حلب هستند. و به خطر انداختن تأسیسات غیرنظامی خرابکاری در زندگی غیرنظامیان.

وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد: حوالی ساعت 20 شب چهارشنبه 31 اوت 2022 (اسرائیل) حمله هوایی به فرودگاه بین المللی تجاری حلب انجام داد که به باند فرودگاه آسیب جدی وارد کرد و باعث آن شد. از کار افتاده و ایستگاه کمک ناوبری به طور کامل تخریب شده است، تجهیزات آن و از کار افتادن آن.

در نامه وزارت خارجه سوریه آمده است: همچنین حدود ساعت 21:18 چهارشنبه گذشته 31 اوت 2022، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی برخی مناطق جنوب شرق دمشق از جمله فرودگاه بین‌المللی دمشق را با تعدادی موشک از مسیر دریاچه طبریه هدف قرار دادند. این تجاوز منجر به خسارات مادی از جمله تخریب ایستگاه کمک ناوبری و برخی تجهیزات در فرودگاه بین المللی دمشق شد.

وزارت امور خارجه سوریه در نامه خود تاکید کرد: این اولین بار نیست که نیروهای اشغالگر اسرائیل تاسیسات عمومی تجاری و عمرانی یا بنادر هوایی و دریایی سوریه و کشتی ها و ترددها در هوایی و دریایی، تجاری و تجاری را هدف قرار می دهند. غیرنظامی، و همچنین زندگی و امنیت، غیرنظامیان را به خطر می اندازد. سوریه حق دارد به حملات اسرائیل پاسخ دهد.

همچنین وزارت امور خارجه سوریه تاکید کرد که متجاوزان از نظر قانونی، اخلاقی، سیاسی و مالی مسئول هدف قرار دادن عمدی فرودگاه های بین المللی دمشق و حلب و به خطر انداختن تاسیسات غیرنظامی، خرابکاری و زندگی غیرنظامیان هستند.

وزارت امور خارجه سوریه در نامه خود اعلام کرد: سوریه بار دیگر از شورای امنیت و سازمان ملل درخواست می کند که از حداقل اختیاراتی که بر اساس منشور به آنها داده شده در زمینه حفظ صلح و امنیت بین المللی استفاده کرده و این حملات را محکوم کنند. اسرائيل. سوریه از دبیرخانه عمومی و شورای امنیت امروز در قبال اقدامات اسرائیل برای افزایش تنش و درگیری در منطقه، انتظار اقدام فوری و موضع روشن و بدون ابهام دارد.