واکنش ماهان به خبر بمب گذاری در پرواز تهران – گوانگجو


به گزارش «بامردم» به نقل از تسنیم، در جریان انتشار خبری در رسانه های هندی مبنی بر احتمال بمباران هواپیمای ایرانی، هواپیمایی ماهان اطلاعیه زیر را منتشر کرد.

روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان پس از انتشار ادعای «تهدید بمب گذاری در پرواز هواپیمایی ماهان در هند و درخواست فرود اضطراری» اعلام کرد که هواپیمای مسافربری ایرباس 340 این شرکت از تهران به مقصد گوانگژو در چین در حال حرکت بوده است. و خلبان به محض اطلاع از احتمال حمله بمبی در پرواز به مرکز کنترل اطلاع داد.عملیات ماهان این داستان ساختگی و ایمن بودن پرواز به راه خود ادامه دارد.

آخرین اخبار از تهدید بمب گذاری در هواپیمای ماهان

به نظر می رسد طراحی این گونه گزارش ها در شرایط کنونی بین المللی و محلی برای برهم زدن امنیت و آرامش خاطر پیشنهاد می شود.

هواپیمایی ماهان در راستای اهداف والای خود که در درجه اول حفظ ایمنی پرواز و ارائه خدمات خوب به مسافران است، عزم خود را از این هم فراتر می برد. گفتنی است این پرواز در موعد مقرر سالم به زمین نشست. “

پیش از این کاپیتان محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره این حادثه گفته بود: «طبق اطلاعاتی که داریم، ساعتی پیش در مسیر پرواز هواپیمای شرکت ایرانی ماهان در هند تداخل ایجاد شده است. آسمان، بر اساس یک گزارش اولیه تایید نشده.” . پس از بررسی های صورت گرفته، تصمیم بر ادامه مسیر گرفته شد و هواپیمای ایرباس در فرصتی دیگر در گوانجو به زمین می نشیند.

محمدی بخش گفت: پس از اتمام پرواز و فرود هواپیمای ایرانی، اطلاعات بیشتری در مورد خلبانان به دست خواهد آمد و روایت کامل تری از طرف ایرانی ماجرا منتشر خواهد شد.