واکنش کره جنوبی به پرواز 180 جنگنده کره شمالی


مقامات دفاعی کره جنوبی امروز (جمعه) گزارش دادند که سئول چندین جنگنده رادارگریز و هواپیماهای دیگر را پس از رهگیری پرواز بیش از 180 جت جنگنده کره شمالی توسط رادار در نقاط مختلف به فضا پرتاب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، به گفته رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، جنگنده های کره شمالی از جمله چندین هواپیمای نظامی و بمب افکن به مناطق مختلف شبه جزیره کره از جمله سواحل غربی پرواز کردند. ، بین ساعت 11:00 صبح تا 15:00 به وقت محلی.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی همچنین اعلام کرد: نیروی هوایی کره جنوبی در واکنش به اقدامات کره شمالی، حدود 80 جنگنده خود از جمله F-35A را به صورت کامل به منطقه اعزام کرده است. ماموریت موقعیت یابی ، برای تعیین تعداد دقیق جنگنده ها و هواپیماهای نظامی ارتش. کره شمالی برای بدست آوردن آمار

پیونگ یانگ به شدت با رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا مخالف است.

کره جنوبی و آمریکا از هم اکنون تا پنج روز این رزمایش نظامی را آغاز کرده اند که در آن حدود 240 هواپیما از جمله اف-35 رادارگریز در سراسر شبه جزیره کره بسیج شده اند. اما انتظار می رود ماموریت آنها در پاسخ به آزمایش موشک بالستیک کره شمالی افزایش یابد.

کره شمالی دولت های سئول و واشنگتن را متهم کرده است که با این رزمایش ها امنیت منطقه را به نقطه ای غیرقابل کنترل رسانده اند.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی همچنین اعلام کرد: ارتش ما آمادگی قوی خود را برای اقدامات تحریک آمیز بیشتر حفظ کرده و در عین حال از نزدیک بر فعالیت های نظامی کره شمالی تحت همکاری نزدیک کره جنوبی و ایالات متحده نظارت می کند.