واکنش کنگره آمریکا به افشای جنجالی پیتر زاتکو


پس از افشاگری های جنجالی پیتر زاتکو، کنگره آمریکا برنامه خود را برای آغاز تحقیقات در مورد توییتر اعلام کرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا و به نقل از The Verge، کنگره آمریکا تحقیقات خود را بر اساس ادعای پیتر زاتکو آغاز کرد. کنگره به همراه چندین مقام ارشد فدرال ایالات متحده خواستار تحقیق در مورد فعالیت های توییتر شده اند. دیروز گزارش هایی مبنی بر رخنه های تیم امنیتی توییتر توسط واشنگتن پست و سی ان ان منتشر شد. البته این مشکلات برای اولین بار توسط پیتر زاتکو، هکر معروف و مدیر سابق امنیت توییتر فاش شد.

این فرد اوایل سال جاری از این شبکه اجتماعی اخراج شد. وی گفت: توییتر برای مقابله با ربات ها و اکانت های اسپم کار چندانی انجام نمی دهد و سیستم های حفاظت از امنیت سایبری در این شرکت چندان فعال نیستند. پس از انتشار این گزارش، برخی از قانونگذاران ارشد آمریکایی تلاش کردند تا هر چه زودتر پروژه تحقیقاتی امنیت سایبری این شبکه اجتماعی را آغاز کنند. آنها در تلاشند تا ادعای پیتر زاتکو را بررسی کنند و پس از درک حقیقت اقدامات دیگری انجام دهند. برخی از سناتورهای آمریکایی نیز به سازمان های مجری قانون مانند کمیسیون تجارت فدرال نامه نوشتند و خواستار تحقیق درباره ادعاهای زاتکو شدند.

توییتر امسال به دلیل شکایتی که وزارت دادگستری آمریکا و کمیسیون تجارت فدرال به نمایندگی از این شبکه اجتماعی مطرح کردند، مجبور شد ۱۵۰ میلیون دلار غرامت بپردازد. زیرا این دو سازمان دولتی توئیتر را متهم کردند که از ایمیل و شماره تلفن حساب های کاربری برای تبلیغات استفاده کرده است. البته لازم به ذکر است که تحقیقات مربوط به سازمان های مجری قانون در آمریکا معمولا چندین سال طول می کشد. بنابراین نتایج این تحقیق به زودی مشخص نخواهد شد.