وزیر نیرو: برای تحقق ادعای هیرمند به افغانستان سفر خواهم کرد


به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری فارس، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تقویت دیپلماسی آب و انرژی اولویت سیاست دولت خارجی مردم است. و رئیس جمهور شخصا پیگیری می کند. در مورد این مسائل با دقت ویژه.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در تمامی دیدارها با رئیس جمهور محترم کشورهای همسایه بحث آب و انرژی به ویژه آب مطرح است، گفت: اخیراً در سفر آقای اردوغان به تهران به همراه تیم بلندپایه ترکیه، نگرانی های خود را از اقدامات آن بیان کردیم کشور را در قالب سدسازی بر روی آب ارس معرفی کردیم.

وی ادامه داد: روسای جمهور ایران و ترکیه توافق کردند که مذاکراتی با محوریت وزیر نیرو و وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه به عنوان متولیان امر آب دو کشور انجام شود و نگرانی های ایران در این زمینه برطرف شود. توجه کمتر

این عضو کابینه دولت در گفتگو با موضوع هیرمند گفت: در مورد هیرمند در حال حاضر طرف افغانستان به صورت شفاهی احقاق حقوق ایران را بیان کرده است که این اقدام مثبتی است اما برای ما کافی نیست.

محرابیان به طرح احقاق حقوق ایران در قالب توافقات حقوقی اشاره و تاکید کرد: در موضوع هیرمند باید شخصا وارد روند مذاکرات شوم و برای پیگیری این موضوع برنامه هایی برای سفر به افغانستان داریم. .

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید