ویدئو | مسیر بوستان حضرت زهرا(س) در جوار حرم مطهر رضوی افتتاح شد


فیس بوک آرم فیس بوک برای ارتباط با مهدی صبوری نیک در فیس بوک ثبت نام کنید شهررانیوز; چهارشنبه شب (هفتم خرداد 1401) با حضور شهردار مشهد مقدس، معاون عمرانی آستان قدس رضوی، رئیس شورای شهر و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی، بوستان حضرت زهرا سلام الله علیها در جوار حرم مطهر رضوی به مساحت 22 هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر 900 میلیارد تومان افتتاح شد.

در این مراسم عبدالله ارجایی; شهردار مشهد با ایراد سخنانی گفت: مشهد مقدس در طول هزار و دویست سال عمر خود از یک باغ خصوصی به یک کلان شهر جهانی تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه در مشهد همه مجاوران، زائر و خادم و همه در این شهر و در هر رشته و عرصه لباس خدمت می کنند، گفت: اگر فرهنگ زائر، خادم و همسایه جاری است، ما آنجا شهر رضوی بودیم که روز، اما برای شکل گیری آن الزامات فیزیکی متعددی وجود داشت که یکی از آنها همدلی خادمان بود.

ارجایی در خاتمه گفت: برای تبدیل شدن حرم به یک مرکز فیزیکی نیازمند حمایت بسیاری از دستگاه های اجرایی از جمله وزارت راه و شهرسازی، شهرداری، آستان قدس رضوی و سایر دستگاه ها هستیم که باید تقریباً محقق شود. بلافاصله. مستقیما. در آینده.
ادامه حسن موحدیان; استاندار مشهد همچنین به اهمیت خدمت رسانی به زائران و مجاوران حضرت رضا علیه السلام از منظر امام و رهبری اشاره کرد و گفت: باید خود را برای پذیرایی و میزبانی از سی میلیون زائر حضرت رضا علیه السلام آماده کنیم و باید فراهم کنیم. چیزی که لازم است. امکانات رفاهی برای ارائه این جهت.

ویدئو |  مسیر بوستان حضرت زهرا(س) در جوار حرم مطهر رضوی افتتاح شد

رئیس شورای شهر مشهد در بخشی دیگر از سخنان خود به آمادگی شورای شهر و مدیریت شهری در دوره ششم برای رفع مشکلات پیرامون حرم مطهر رضوی پرداخت.

ملک رحمتی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود که بر لزوم اهتمام به خدمت حضرت رضا علیه السلام به زائران تاکید کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود توجه به افزایش سرانه خدمات رسانی به زائران و مجاوران حضرت رضا علیه السلام را به ویژه در زمینه پارکینگ و خدمات بهداشتی برشمرد.

رحمتی گفت: باید خود را برای خدمت رسانی به دو برابر جمعیت فعلی زائران حضرت رضا علیه السلام یعنی جمعیتی بالغ بر شصت میلیون نفر آماده کنیم، اما اضافه شدن آن مهم و ضروری است.

سید فرهاد حجازی دیگر سخنران این مراسم در خصوص این مسیر پیاده روی باغ گفت: این مسیر پیاده روی باغ با اعتبار 900 میلیارد تومان و مساحتی بیش از 22 هزار متر مربع در جوار حرم مطهر رضوی واقع شده است.

شهردار منطقه ثامن محل تامین اعتبار این جاده باغ را از محل 6 برگه شهرداری برشمرد و گفت: در این جاده از باغ برای کارهایی مانند حفظ و به یادگار ماندن محله های باستانی مانند کوچه سیاه آب و پرنده فروشی ها، یافتن دو آبنما استفاده می شود. برای استفاده از باغ ها ایرانیان مورد توجه ویژه قرار گرفتند.