پتنت جدید هواوی نشان می دهد که این شرکت در تلاش است تا یک تراشه کوانتومی بسازد


هواوی اخیرا پتنت جدیدی را ثبت کرده است که آن را در رابطه با محاسبات کوانتومی توصیف می کند. با توجه به اینکه این شرکت همچنان با مشکلات زیادی با تحریم های آمریکا مواجه است. اما به نظر می رسد که او روی یک تراشه کوانتومی و یک ماشین محاسباتی کوانتومی کار می کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، هواوی از طریق فناوری محاسبات کوانتومی خود به دنبال حل مشکلاتی مانند پیچیدگی ساخت و راندمان پایین تراشه های کوانتومی موجود است. طبق پتنت هواوی، تراشه جدید این شرکت احتمالاً در بسیاری از واحدها مونتاژ سریعتر و کارایی بالاتری خواهد داشت.

اگر این ادعا درست باشد، تراشه هواوی در آینده سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص خواهد داد. در جزئیات این پتنت آمده است که اگر یکی از تراشه های فرعی مشکل داشته باشد، کل تراشه می تواند به طور کلی به کار خود ادامه دهد و فقط تراشه فرعی دور ریخته می شود. بنابراین، این تراشه های کوانتومی را می توان تعمیر کرد.

در آینده نزدیک، نسل بعدی فرآیندها به محاسبات کوانتومی اختصاص خواهد یافت که سرعت محاسبات و اینترنت را تا 10 برابر افزایش می دهد. با توجه به مراحل اولیه توسعه رایانه‌های کوانتومی، می‌توانیم شاهد کاربردهای آینده مانند مرور سریع‌تر اینترنت، تجزیه و تحلیل داده‌های مالی و موارد دیگر باشیم.