پرونده قتل سازش پس از 3 سال


رئیس کل دادگستری استان یزد از برقراری صلح و سازش در یک پرونده قتل پس از 3 سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، غلامعلی دهشیری گفت: در سال 1399 بر اثر مشاجره اعضای یک خانواده که منجر به مشاجره و درگیری شدید بین آنها شد، یکی از طرفین دعوا به شدت مجروح شد و در نهایت جان خود را از دست داد.

وی افزود: پس از ورود پلیس و دستگیری متهم و افشای جزئیات قتل به مراجع قضائی، پرونده ای با تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردکان تشکیل شد.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: با ارجاع پرونده به شعبه 31 شورای حل اختلاف زندانیان و با تلاش مستمر اعضا و کارکنان و مسئولان زندان، سرانجام خانواده مقتول با اعلام رضایت بی قید و شرط، قاتل از زندان آزاد شد. چوبه دار.پیدا شد.

وی وجود شعب شوراهای حل اختلاف ویژه مددجویان در زندان ها را عامل مهمی در کاهش جمعیت کیفری زندانیان دانست و گفت: شعب شوراهای حل اختلاف در زندان های مبتنی بر اختلاف فرصت مناسبی برای دریافت درخواست است. این شعب باید از این ظرفیت قانونی برای هدایت اختلافات به سمت صلح و سازش استفاده کنند.

دهشیری خاطرنشان می کند: یکی از بارزترین نمادهای موفقیت صلح و سازش، شعب شوراهای حل اختلاف زندانیان است که توانسته اند گام های بسیار خوبی در جهت کاهش جمعیت کیفری بردارند.