پروژه های عمرانی را در خنداب آغاز می کنیم/ ساخت واحدهای 2 و 3 نیروگاه بوشهر شتاب می گیرد.


معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: وجود مجتمع آب سنگین و راکتور خنداب ظرفیت علمی، صنعتی و پژوهشی بزرگی را ایجاد کرده و سطح دانش و فناوری را در کشور بالا برده است. و این مرکز به جذب نخبگان محلی و منطقه ای کمک می کند.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر به شهرستان خنداب اظهار کرد: اولین هدف از سفر به خنداب ابلاغ پیام و سلام آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور محترم، خطاب به مردم محل است. چرا که طبق برنامه سفرهای استانی قرار بر این است که یکی از بزرگان هیئت دولت نیز در شهرستان ها باشد.

وی با اشاره به دیدار دولتمردان در سفرهای استانی با مردم، افزود: اعضای هیئت دولت در سفرهای استانی وضعیت شهرستان ها و پروژه ها و طرح های مورد نظر را مورد بررسی قرار دادند، همچنین در این سفرها آنها را بررسی کردند. دیدار خواهد کرد. مردم، دیدار با خانواده معظم شهدا و تشکیل جلسه شورای اداری با حضور مسئولین شهرستان، فعالان اقتصادی و نخبگان برگزار شد و با بیان مسائل در جریان مشکلات قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: در بازدیدها و مذاکرات صورت گرفته گزارش هایی از وضعیت شهرستان ها تهیه و همه این موارد به اطلاع رئیس جمهور رسید.

اسلامی تصریح کرد: با توجه به دستورات و موافقت رئیس جمهور در آخرین جلسه هیات دولت مقرر شد با حضور نمایندگان دولت که به شهرستان ها سفر کرده اند جلسه ای برگزار شود و مسئولان مسائل و مشکلات را بررسی کنند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: خوشبختانه با وجود مردم مستعد و پرتلاش خنداب این شهرستان از ظرفیت خوب و مناسبی برخوردار است لذا این شهرستان دارای سابقه تاریخی و همچنین پتانسیل خوبی در زمینه باغبانی و کشاورزی است و باید این موارد را در نظر گرفت. . صنایع جانبی باید توسعه یابد برای خنداب ایجاد زنجیره ارزش برای مردم و منطقه و ایجاد مشاغل مولد برای جذب افراد تحصیلکرده.

وی بیان کرد: وجود مجتمع آب سنگین و راکتور خنداب در این شهرستان ظرفیت علمی، صنعتی و تحقیقاتی بسیار خوبی ایجاد کرده و همچنین برای افزایش سطح دانش و فناوری در کشور موثر بوده و این مرکز برای جذب موثر بوده است. محلی و منطقه ای. نخبگان

اسلامی تاکید می کند: نکته مهم این است که بتوانیم مسئولیت ها و برنامه های اجتماعی دولت و اراده مردم و همچنین برنامه های مردمی را که فعالان اقتصادی و اجتماعی شهرستان خنداب هماهنگ کنند تا منابع به نحو احسن به کار گرفته شود. جذب شود و در نهایت باید اثرات خاص آن را در زندگی مردم دید و شهروندان باید این موارد را به طور ملموس در زندگی خود احساس کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: خب مسئولان، دولت و فعالان اقتصادی و اجتماعی با یک اقدام تعاملی این کار را انجام داده اند و در آینده نیز می توانند در ارتقای کیفیت شهر موثر باشند.

وی تاکید کرد: ما با این اهداف و با چنین پیشینه ای در خدمت مردم هستیم و امیدواریم با بازدیدهای صورت گرفته و انجام شده در شهرستان در راستای تحقق این اهداف، برنامه ها و سیاست ها گام برداشته شود تا مردم نیز پس از این سفر و به تدریج از نتایج آن بهره مند شوید.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره برنامه این سازمان برای تولید برق هسته ای و توسعه نیروگاه های هسته ای اظهار کرد: موضوع مهم انرژی هسته ای است که بر اساس اراده ای که در کشور وجود دارد و همچنین لطف خداوند است. و آنچه در قانون بودجه دیده می شود; ساخت 10 هزار مگاوات برق جدید در کشور برنامه ریزی شده است و این پروژه در حال حاضر در حال انجام است و ما همچنان به انجام آن ادامه می دهیم. بنابراین در شرایط فعلی یک نیروگاه 100 مگاواتی فعال در بوشهر داریم که به عنوان انرژی پاک و بدون آلودگی و همچنین برق پایدار در طول شبانه روز به شبکه تزریق می شود و انرژی هسته ای تولید می کند. در تنظیم بار شبکه بسیار موثر است.

وی افزود: چند ماه قبل و بعد از سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، برنامه ریزی برای اجرای واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر تسریع شد.

اسلامی خاطرنشان کرد: با تاکید رئیس جمهور این پروژه وضعیت متفاوتی پیدا کرد و امیدواریم بتوانیم سرفصل های دیگر را در تمامی زمینه های مد نظر فعال کنیم و بر این باوریم که واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر از این پس پیشرفت بیشتری را به ثبت خواهند رساند. .

رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان سخنان خود گفت: یکی دیگر از برنامه هایی که اجرا کردیم طرح توسعه خنداب است که گرفته شد و پیگیری شد.