پسر قاضی بروکلین که «لباس غارنشینی پوشیده بود» به اتهام شورش کنگره اعتراف کرد


آرون ماستوفسکی، پسر یک قاضی بروکلین که در حالی که در پوسته های خز و جلیقه ضد گلوله پوشیده شده بود، به ساختمان کنگره آمریکا یورش برد، به دلیل نقشش در قیام 6 ژانویه به سه اتهام، از جمله جنایت، اعتراف کرده است.

بر اساس توافقی که روز چهارشنبه انجام شد، او با 12 تا 18 ماه زندان بر اساس دستورالعمل‌های احکام فدرال مواجه است.

ماستوفسکی، 35 ساله ساکن میدوود، به جرم بی نظمی مدنی، همراه با سرقت اموال دولتی و ورود و ماندن در یک ساختمان محدود، که هر دو جنحه هستند، اعتراف کرد.

به عنوان بخشی از این معامله، دادستان اتهام قبلی او را در مورد سرقت اموال دولتی که تا یک دهه حبس داشت کاهش داد. او همچنین با پرداخت 2000 دلار غرامت موافقت کرده است.

بر اساس اعتراف گناه خود، مستوفسکی هنگامی که گروهی از آشوبگران را در خارج از ساختمان کنگره ایالات متحده علیه افسران پلیس تحت فشار قرار می دادند، “لباس غارنشین پوشیده و به چوب دستی ملحق شد”.

پس از نفوذ به ساختمان، او یک سپر ضد شورش و جلیقه ضد گلوله متعلق به یک افسر پلیس کنگره را برداشت که قبل از ورود به پنجره های شکسته جناح سنا آن را پوشید. او بلافاصله پس از آن رفت، البته نه قبل از اینکه خود را به عنوان “آرون از بروکلین” به خبرنگار معرفی کرد و مدعی شد که انتخابات به سرقت رفته است.

در یک سال پس از دستگیری او، تیم وکلای ماستوفسکی، دادستان ها را متهم کرده اند که نسبت به “عکس های پر زرق و برق معترضان خزدار” واکنش نشان داده اند، در حالی که استدلال می کنند موکل آنها درگیر بیان سیاسی محافظت شده بوده است.

جف شوارتز، وکیل او، در جلسه دادگاه قبلی گفت: «او بخشی از اوباش نبود و او را بیداد نمی کرد». او می‌داند که همه چیز در واشنگتن کاملاً از کنترل خارج شده است.»

ماستوفسکی پسر شلومو ماستوفسکی، قاضی دادگاه عالی بروکلین و شخصیت برجسته ارتدکس مدرن در این منطقه است.

برادر بزرگتر آرون ماستوفسکی، ناچمان ماستوفسکی، یک رهبر منطقه ای منتخب در بروکلین است. ناچمن ماستوفسکی در ابتدا به WNYC/Gothamist گفت که برادرش را به ساختمان کاپیتول “هل” کردند.

یک “اظهار جرم”، سندی که با درخواست مستوفسکی جوان همراه بود، تصدیق کرد که اینطور نیست.

در سند دادگاه آمده است: «او به گروهی از آشوبگرانی پیوست که در مقابل پلیس مقاومت می کردند و عمداً وزن و قدرت خود را به تلاش برای شکستن خط پلیس وام داد. او توسط سایر اغتشاشگران مجبور به ورود به صف نشد و رفتار او غیرارادی، تصادف یا اشتباه نبود.

پرس و جو از وکیل مستوفسکی و اعضای خانواده فوراً برگردانده نشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر