پمپئو: به اظهارات بایدن درباره جنگ هسته ای توجهی نمی شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا اظهارات جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره خطرات جنگ هسته ای را “بی پروا و بی دقت” خواند.

بر اساس این گزارش، مایک پمپئو در گفتگو با فاکس نیوز گفت: اظهارات رئیس جمهور بایدن درباره جنگ هسته ای بی پروا و بی ملاحظه است.

وزیر خارجه سابق آمریکا نیز معتقد نیست که چنین اظهاراتی یکی از بزرگترین شکست های سیاست خارجی دولت آمریکا در دهه های اخیر باشد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره سلاح های هسته ای تاکتیکی شوخی نمی کند.

بر اساس این گزارش، جو بایدن با اشاره به تهدیدات هسته ای گفت: اگر شرایط به همین منوال پیش برود، برای اولین بار پس از بحران موشکی کوبا، با تهدید سلاح هسته ای مواجه هستیم.

بایدن همچنین افزود که زمان زیادی برای حفظ وحدت ناتو صرف شده و تغییرات زیادی رخ داده است، اما او به ماهیت این تغییرات اشاره ای نکرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که “پوتین را به خوبی می شناسد و وقتی درباره احتمال استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی یا سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی صحبت می کند، شوخی نمی کند.”

در سخنرانی در St. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کنفرانس اقتصادی بین المللی پترزبورگ گفت: روسیه هیچ کسی را با سلاح هسته ای تهدید نمی کند. این سلاح ها وجود دارد و همه باید درباره آنها بدانند و در صورت لزوم باید از آنها برای حفظ حاکمیت کشورمان استفاده کنیم.