پول خود را در شهرهای مبدا دریافت کنید / اینترنت رایگان در موکب ها – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر سید مجید میرا احمدی وی در جلسه ستاد اربعین کشور که عصر امروز از سوی وزارت کشور برگزار شد، به اهمیت آماده سازی مرزها برای اربعین اشاره کرد و گفت: روز شنبه از مهران و همه استان ها و نهادها خارج می شویم. مسئول مهران باید در مهران باشد.

معاون وزیر کشور افزود: وضعیت تعهدات نهادهایی که پذیرفتند اقدامات مهران را انجام دهند باید بازنگری شود. مشخص کنید که چه تعداد از تعهدات خود را انجام داده اند و چه زمانی با حضور در میدان به تعهدات باقی مانده عمل خواهند کرد.

در این جلسه بر ارائه ارز مسافرتی به صورت دینار تاکید شد و توصیه شد زائران نسبت به خرید دینار از شهرهای مبدا اقدام کنند.

رئیس ستاد اربعین گفت: زائران اربعین برای شروع سفر باید پول لازم را از شهرستان های خود دریافت کنند.

در بخشی دیگر از این دیدار، هماهنگی وزارت کشور با دولت مرکزی عراق و دولت خودمختار کردستان عراق برای استقبال مطلوب از زائرین در مرزهای خسروی، باشماق و تمرین این امر مورد تاکید و توافق است; نیروهای عراقی 300 دستگاه اتوبوس به همراه 250 دستگاه اتوبوس همین شرکت را از ایران برای جابجایی زائران اربعین در اختیار خواهند داشت.

ثبت نام مالیاتی سامانه اربعین پوشش بیمه زائرین کاهش هزینه سفراینترنت رایگان در موکب من آن را دیدمتردد زائران پاکستانی و افغانستانی، کارت زائر، طراحی ابر حرکتی و ارائه آنلاین اطلاعات زائران از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه است.