پیامک جعلی قضایی در یزد همچنان قربانی می گیرد


به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ مرتضی ابوطالبی گفت: ارسال پیامک جعلی در سامانه ثنا ترفند کلاهبرداران و مجرمان سایبری در سال های اخیر است و علی رغم هشدارهای پلیس فتا در سامانه ثنا. رسانه ها هنوز هم هستند بسیاری از مردم به دلیل بی احتیاطی در دام مجرمان سایبری افتاده اند.

وی افزود: به این ترتیب فرد کلاهبردار با جعل آدرس اینترنتی سامانه پیامکی با محتوایی مانند اطلاع رسانی، ثبت شکایات در سامانه، ثبت نام بازماندگان یارانه و ثبت سهام عدالت برای شهروندان ارسال می کند.در ثنا، هدفمندی یارانه ها و سهام عدالت یک صفحه برنامه و پرداخت ظاهر می شود.

رئیس پلیس فتا تصریح کرد: برخی از شهروندان علیرغم مشاهده اخطارهای آموزشی به دلیل کم بودن میزان ذکر شده بر روی لینک کلیک می کنند و با این کلیک بدافزاری که به محتوای پیامک ها دسترسی دارد و حریم خصوصی افراد را نقض می کند، روی لینک فرد نصب می شود. تلفن. قربانی نصب شده است.

ابوطالبی ادامه داد: با بازکردن این لینک جعلی، اطلاعات بانکی افراد نیز توسط مجرمان سایبری به دست آمد و حساب قربانیان توسط کلاهبرداران تخلیه شد.

وی به کاربران توصیه می کند: در صورت کلیک بر روی این لینک ها سریعا اینترنت همراه خود را قطع کرده و برنامه را حذف کنند.

فرمانده انتظامی فتای یزد خاطرنشان کرد: برای مشاهده اخطاریه قضایی نیازی به واریز وجه نیست و اینگونه پیام ها به شماره سیم کارت های شخصی ارسال نمی شود، لذا لازم به ذکر است که پیام اخطاریه قضایی فقط برای افراد ارسال می شود. کسانی که در سامانه ثنا ثبت نام کرده اند و کسانی که در آن هستند در سامانه ثبت نام نکرده اند اطلاع رسانی از طریق محل سکونت یا محل کار افراد و از طریق پست انجام می شود.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید