پیش بینی بازار سهام در هفته اول مهر (اینفوگرافیک) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل در هفته گذشته با 2.44 درصد کاهش به سطح یک میلیون و 355 هزار و 240 واحد رسید. در این هفته کاری، شاخص کل هم وزن با 2.28 درصد کاهش به سطح 395 هزار و 678 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با 1.79 درصد کاهش به سطح 18 هزار و 397 واحد رسید.

در مجموع هفته گذشته 869 میلیارد تومان سرمایه واقعی از بورس خارج شد. متوسط ​​گردش پول واقعی روزانه 217 میلیارد تومان بوده که نسبت به هفته گذشته 15 درصد افزایش داشته است. در اولین روز کاری هفته گذشته روند برداشت از بازار ادامه یافت و 273 میلیارد تومان از بازار خارج شد. این روند در روزهای دوشنبه و سه شنبه ادامه دارد. روز چهارشنبه 239 میلیارد تومان سرمایه برداشت شد.

در مجموع هفته گذشته 869 میلیارد تومان سرمایه واقعی از بورس خارج شد و میانگین روزانه برداشت پول واقعی 217 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته قبل 15 درصد افزایش داشت.

اطلاعات پیش بینی سهام

قدرت خریداران در بورس کاهش یافته است

تنها نکته مثبتی که در معاملات این هفته مشاهده شد، اما ادامه پیدا نکرد، افزایش موقت قدرت خریداران واقعی در مقابل فروشندگان واقعی بود. روز یکشنبه شاخص قدرت خریداران واقعی به 1.15 رسید. این بهترین رقم برای این شاخص در 3 هفته گذشته است.

اما این تقویت در واقعیت دوام نیاورد و طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه، فروشندگان بار دیگر قدرت خود را به خریداران واقعی ثابت کردند. روز دوشنبه شاخص قدرت خریداران واقعی به 0.86، روز سه شنبه این شاخص به 0.78 و روز سه شنبه این شاخص 0.76 رسید. با این حساب در آخرین روز معاملاتی هفته، قدرت خریداران واقعی به کمترین رقم در 6 هفته گذشته رسید.

در نهایت با تعطیلات پیش رو و پیش بینی کارشناسان، انتظار می رود کل شاخص بورس در هفته جاری روندی منفی به خود بگیرد.