پیش بینی بازار سهام در هفته دوم مهر (اینفوگرافیک) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل بورس در روز چهارشنبه روی عدد یک میلیون و 355 هزار واحد قرار گرفت و این هفته با 0.64 درصد کاهش به رقم یک میلیون و 346 هزار واحد رسید.

البته این هفته بازار سهام نسبت به هفته های قبل بهتر شده و از روند عادی خارج شده است. ارزش معاملات خرد در این هفته پایین است و روز شنبه بسیاری از نمادها زیان سنگینی دارند. در این روز حجم معاملات خرد به دو هزار و 554 میلیارد تومان رسید. در روزهای کاری بعد دوشنبه 2081 میلیارد تومان و چهارشنبه 2060 میلیارد تومان است. در نهایت ارزش معاملات خرد بازار به بیش از هفت هزار میلیارد تومان رسید.

قدرت خریداران در این هفته نیز بد نیست. در اولین روز کاری هفته همه فروشنده هستند و خریدار کمتر از 1 درصد قدرت دارد. روز دوشنبه وضعیت کمی بهتر شد و قدرت خریداران به 0.75 درصد و روز چهارشنبه به آستانه 1 درصد رسید که با توجه به روند هفته های گذشته بهتر است.

با وجود این روند در حجم معاملات، اکثر کارشناسان بر این باورند که حجم معاملات در بازار سرمایه در ماه آینده افزایش خواهد یافت و این کاهش اخیر در بازار ناشی از تهاتر کارگزاری ها است و اکنون با انتشار سه و گزارش های شش ماهه، شاهد وضعیت مطلوب تری در سالن شیشه ای هستیم. .

البته نباید فراموش کرد که انتشار اخبار خوب یا بد می تواند روند بازار را در هفته آینده تغییر دهد و این پیش بینی ها به شرایط فعلی بستگی دارد.

آخرین اخبار و گزارش های بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت نیوز بخوانید.

اطلاعات سهام