پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا 22 شهریور 1401| اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، روند صعودی در بازارهای مالی از جمله طلا و سکه امروز نیز ادامه دارد. قیمت دلار در کانال 30 هزار تومان افزایش یافت و معاملات غیرقانونی فردا به کانال بالاتری رفت.

همچنین طلا یک میلیون و 300 هزار تومان وارد کانال شد. سکه امامی نیز حدود 300 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد.

کارشناسان و فعالان بازار بر این باورند که سیگنال های برجام این روزها ناامید کننده است و پیامی قوی به بازارها می دهد.

بازار طلا و سکه چه شد؟

طلا و سکه اکنون تغییراتی در بازارهای مختلف وجود دارد. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت طلا تمدید زمان تنظیم این خبر را اعلام می کند. هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 322 هزار و 770 تومان فروخته می شود. این رقم نسبت به بعدازظهر امروز حدود سه هزار تومان و نسبت به روز گذشته حدود 29 هزار تومان است. طلا روز گذشته با روندی صعودی بین یک میلیون و 200 تا 300 هزار تومان در نوسان بود.

ولی قیمت سکه طرح جدید این بار در حال رشد است و به قیمت 14 میلیون و 400 هزار تومان رسیده است. این نرخ نسبت به بعدازظهر امروز 200 هزار تومان و نسبت به روز گذشته 378 هزار تومان افزایش یافته است. سکه روز گذشته روندی رو به رشد داشت و وارد کانال 14 میلیون تومان شد.

قیمت سکه طرح قدیم هم اکنون در حال افزایش است و به 13 میلیون و 500 هزار تومان رسید. این رقم نسبت به روز گذشته حدود 273 هزار تومان افزایش یافته است. سکه بهار آزادی دیروز روند رو به رشدی در این منبع داشت.

افزایش قیمت طلا و سکه

شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز نیز اعلام کرد که قیمت هر گرم طلا در زمان نگارش این گزارش به یک میلیون و 325 هزار و 900 تومان افزایش یافت. حدود شش هزار تومان بعدازظهر امروز و 27 هزار تومان بیشتر از روز کاری قبل. طلا نیز دیروز روند صعودی داشت.

این منبع همچنین اعلام کرد که قیمت فروش سکه طرح جدید (امامی) در زمان نگارش این خبر به حدود 14 میلیون و 476 هزار تومان افزایش یافته است. این رقم نسبت به بعدازظهر امروز 151 هزار تومان و نسبت به روز گذشته 354 هزار تومان افزایش یافته است. سکه امامی نیز دیروز افزایش یافت.

به گزارش این سایت، سکه طرح قدیم (بهار آزادی) نیز در زمان نگارش این خبر قوی است و 13 میلیون و 616 هزار تومان فروخته می شود. این رقم نسبت به بعدازظهر امروز 147 هزار تومان و نسبت به روز گذشته 247 هزار تومان افزایش یافته است. دیروز قیمت سکه بهار آزادی در این مبدا کاهش یافت.

اما نرخ اونس در زمان نگارش این خبر، طبق گزارش های برخی سایت ها، قیمت به 1729.56 دلار افزایش یافته است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

علی صادقین کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت نیوز گفت: بر اساس اخبار برجام پیش بینی می شود در این روند سکه افزایش یابد و حتی حباب سکه نیز افزایش یابد.

وی افزود: اما با توجه به اینکه نرخ سود در آمریکا افزایش چشمگیری داشته و اونس افزایش پیدا نمی کند، انتظار نمی رود قیمت سکه امامی به بالای 14 میلیون تومان و 200 یا 300 برسد.

اختاز نیوز نوشت: در روزهای اخیر اخبار مهم سیاسی بازار ارز تهران را فراگرفته و در نتیجه قیمت سکه افزایش یافته است.

این خبر بدبینی نسبت به احیای برجام را تشدید کرد و برخی معامله گران معتقدند یکی از دلایل آن سیگنال های ضد برجامی از مهره های شطرنج مذاکرات هسته ای است.

از سوی دیگر ردپای بیانیه سه کشور اروپایی باعث شد تا برخی معامله گران در موقعیت خرید قرار گیرند.

سیگنال هایی که بر قیمت طلا و سکه تاثیر می گذارد

آخرین نوسانات دلار

به گزارش تجارت نیوز، در چند وقت اخیر بازارهای مالی از جمله دلار، طلا و سکهتحت تاثیر سخنرانی های وین و اخبار سیاسی تودرتو

این روزها نیز سیگنال هایی از مذاکرات هسته ای و همچنین تحریم های جدید آمریکا علیه ایران بازارها را روانه بازار کرد. این سیگنال ها باعث افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر شده است.

به گزارش برخی کانال های تلگرامی، دلار در بازار آزاد روز خود را با روندی رو به رشد آغاز کرد و همچنان به نوسان خود ادامه می دهد. دیروز آخرین نرخ دلار نقدی 30 هزار و 600 تومان بود. معاملات امروز با قیمت 30 هزار و 840 تومان آغاز شد. سپس دلار به 30720 کاهش یافت. آخرین معاملات ارزی دلار نیز با قیمتی در حدود 30 هزار و 850 تومان انجام شد. قیمت معاملات آتی غیرقانونی نیز روند صعودی خود را ادامه داد و این معاملات وارد کانال بالاتری شد.

پول آمریکا در روزهای اخیر افزایش یافته است. دیروز طبق اعلام برخی کانال های تلگرامی، کف و سقف قیمت دلار به 30 هزار و 580 و 30 هزار و 900 تومان رسید. برخی معتقدند این منابع قیمت دلار را بالاتر از کف بازار اعلام می کنند.

آخرین اخبار برجام

علاوه بر اظهارات انتقادی سه کشور اروپایی درباره مواضع هسته ای ایران، اسرائیل نیز در روزهای اخیر بر اقدامات خود علیه توافق احتمالی افزوده است.

به گزارش انتخاب، در روزهای گذشته فرانسه، آلمان و انگلیس با صدور بیانیه ای مشترک مدعی شدند ایران از فرصت حساس دیپلماتیک خود استفاده نکرده است. پس از آن، یک مقام ارشد اسرائیلی به خبرنگاران گفت که اسرائیل به این نتیجه رسیده است که ایران و قدرت های جهانی تا قبل از انتخابات میان دوره ای آمریکا در نوامبر سال جاری به توافق هسته ای (برجام) باز نمی گردند.

این مقام ناشناس گفت: اگر آمریکا تسلیم خواسته‌های ایران نشود و ایران تسلیم خواسته‌های آمریکا نشود و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحقیقات خود را متوقف نکند، دیگر بازگشتی به توافق نخواهد بود.

آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس انرژی اتمی

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با حضور نمایندگان 35 کشور عضو این شورا از جمله «محسن نظیری عسل» سفیر جدید ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین آغاز شد.

در حال حاضر موضوع ایران و برجام نیز در دستور کار قرار دارد و بر اساس برنامه اعلام شده، راستی آزمایی و بازرسی فعالیت های هسته ای ایران بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل و اجرای در توافقنامه حفاظتی بررسی می شود. .

پرداخت اجلاس شورای حکام درباره موضوع ایران

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات هسته ای در صفحه توئیتر خود نوشت: نشست سپتامبر شورای حکام آژانس از روز دوشنبه آغاز می شود.

وی افزود: موضوعات کلیدی مورد بحث شامل انتقال مواد هسته ای در قالب معاهده آکواس، ایمنی هسته ای، امنیت و پادمان در اوکراین و همچنین مسائل بازرسی و پادمان در ایران (تسنیم) است.

کنعانی: اروپا باید تلاش کند راه را برای توافق هموار کند

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به بیانیه اخیر ترویکای اروپایی گفت: این اقدام اروپایی ها اقدامی اشتباه و نسنجیده است که در زمان نادرست رخ داده است. همانطور که قبلاً تأکید کردیم، این نیز به دلیل یک اشتباه محاسباتی از سوی اروپا است.

ناصر کنعانی افزود: توصیه ما به شرکای مذاکره کننده اروپایی برای رفع تحریم ها این است که در مسیر سازنده، مرتکب اشتباهات گذشته و تلاش برای بازکردن راه برای توافق باشند.

تمایل ایران برای همکاری با آژانس

وی ادامه داد: ایران تمایل خود را برای ادامه همکاری با آژانس اعلام کرده است. ایران آماده همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای حذف تصاویر جعلی و نادرست درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران است. اما تاکید می کنیم که همکاری نمایندگی در راه حقوق و در نحوه وظایف است. ایران همانطور که وظایفی دارد حقوقی هم دارد. این دو با هم معنا پیدا می کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که برخی اظهارنظرها مطرح شده مبنی بر اینکه ادامه مذاکرات برای رفع تحریم ها و دستیابی به توافق در این باره به بعد از انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا موکول می شود. اگر پیشنهاد و درخواستی از طرف طرف مقابل در این زمینه وجود داشته باشد، این ارتباط به ایران داده شد، وی گفت: تاکنون چنین درخواستی دریافت نکرده ایم.

مشاور تیم مذاکره کننده: تیم بایدن زمان می برد

جماران نوشت، محمد مرندی مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: اگر آمریکا و اروپا در مذاکرات وین وقت خود را تلف نکنند، توافق ممکن است زمان زیادی ببرد.

متن فعلی مدت زیادی است که وجود دارد. اکنون تیم بایدن در حال توقف است زیرا می‌ترسند ترامپ آنها را ضعیف خطاب کند.

ایران متن توافقی بدون مشکل و مسیر روشن می خواهد».

سیگنال های سیاسی و شاخص های کلان اقتصادی در ابعاد قیمت داخلی و بین المللی دلار، طلا و سکه موثر هستند

پیش بینی قیمت طلا را هر روز ساعت 19:00 در تجارت نیوز بخوانید.

اخبار تحولات بازار در صفحه گزارش بازارتجارت نیوز را بخوانید.