چرا آمریکا در مورد توافق هسته ای تردید دارد؟ – پایگاه خبری قدس آنلایندر این رابطه چند نکته مهم عبارتند از:
1. در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران حداکثر انعطاف را در حصول توافق از خود نشان داده و تمام تلاش خود را برای دستیابی به توافقی معقول و منطقی که تضمین کننده منافع ملی ایرانیان باشد به کار گرفته است. امروز روزی است که غرب و به ویژه طرف آمریکایی باید ادعای خود را ثابت کنند و اراده خود را برای احیای توافق و دست از بهانه تراشی های پوچ نشان دهند.
2. راه آشکار طرف آمریکایی تلاش برای تحمیل توافقی با ابهامات و خلأهای فراوان است تا هر زمان که خواستند با استفاده از این ابهامات و خلأها، توافق را بی اثر کنند، مشمول تحریم نیز بشوند. بهانه ای برای گشودن مسائل و موضوعات جدید و موضوع گرفتن تحریم ها برای استفاده از این موضوعات جدید است. روشی که ماهیت فریبکارانه مردم آمریکا را به وضوح نشان می دهد. تجربه گذشته برجام نشان می دهد که گنجاندن فعل یا حتی حرف اضافه مبهم در متن توافق دور از ترفند آمریکایی ها نیست و بعداً می تواند موجب نقض جدی تعهدات طرف غربی شود. .
3. آمریکایی ها علاوه بر تلاش زیاد برای تحمیل توافق مبهم در موضوعات مهمی مانند تحریم ها و ضمانت ها، با باز گذاشتن موضوعات پادمانی بین ایران و بین الملل سعی دارند دلیل مهم و ظاهراً مشروعی برای نقض تعهدات خود ایجاد کنند. آژانس انرژی اتمی برای فشار مجدد به ایران. چگونه جمهوری اسلامی ایران توافقی را پذیرفت که در آن پرونده ای به نام سؤالات احتیاطی آژانس که به وضوح تحت هدایت رژیم صهیونیستی طراحی و ادامه یافت، مفتوح است و منشأ اقدامات بسیاری برای خنثی کردن برجام و خواهد بود. صدمه. کشور ایران؟ و آیا می توان با بسته نشدن پرونده در مسائل امنیتی، تحریم ها را لغو کرد و منافع اقتصادی کشور ایران را به دست آورد؟ پرونده سوالاتی که چندین بار توسط ایران پاسخ داده شده و در واقع اتهامات یک آژانس کاملاً تحت نظارت آمریکا و رژیم صهیونیستی و رئیس آن نیز در جریان مذاکرات چندین بار به سرزمین های اشغالی سفر کرده و با مقامات این رژیم دیدار کرده است. در چند ماه گذشته که اساساً عضو NPT نیست و دشمن قطعی ایرانیان است!
4. مردم ایران بدانند که تأمین منافع ملی مردم ایران و منفعت از داشتن هر نوع توافقی و به عبارت واضح تر خوب یا بد بودن توافق برای او ممکن است توافق باشد یا خیر. ، و این مقررات قانونی. و همچنین ترتیبات اجرایی و ضمانت نامه این توافق نامه ای است که این خصلت تضمین منافع ملی یا نقض منافع ملی را خواهد داد، نه نامه چندین نماینده مجلس آمریکا به رئیس جمهور این کشور علیه توافق هسته ای یا نامه 5 هزار مقام امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی به جو بایدن به دلیل عدم اجرای توافق! آیا دولت فریبکاری مانند آمریکا و رژیم جنایتکاری مانند اسرائیل منطبق با جنگ شناختی علیه افکار عمومی مردم ایران این است که مذاکره کنندگان و مقامات ایران را تحت فشار قرار دهند و در محاسبه ذهنیت مقامات ایرانی نیز اشتباه کنند. خلق كردن. جو عاطفی کاذب برای پذیرش توافقی که منافع ایران را تامین نمی کند؟ برای تحمیل خواست آمریکا و رژیم صهیونیستی، سخت است دستور دادن به نامه و بیانیه؟! بنابراین حالت استدلال تحت تأثیر جو عاطفی القا شده قرار نمی گیرد، گرفتار بازی های رسانه ای جریان اصلی نمی شود و با آرامش و آگاهی کامل با طرف مقابل برخورد می کند و اجازه می دهد که مذاکره کنندگان بدون هیچ گونه اجتماعی اجتماعی کار خود را انجام دهند. فشار. به دلیل عملکرد ادراکی طرف مقابل.
5. امروز در شرایطی هستیم که با توجه به شرایط جدید جهانی، تحریم ها مانند گذشته کارآمد نیست و ایران نیز تا حدود زیادی توانسته خود را با شرایط فعلی وفق دهد. دولت جدید ایران برخلاف دولت گذشته به هیچ موضوعی از سرنوشت مذاکرات گره نخورده و با دیپلماسی فعال با همسایگان و قدرت های غیر غربی توانسته موفقیت های خوبی در عرصه بین المللی و اقتصادی کسب کند. . . ایران آن کشوری نیست که 20 یا حتی 10 سال پیش بود و توانسته است قدرت خود را در عرصه های مختلف توسعه دهد و به یک قدرت منطقه ای و حتی فرامنطقه ای تبدیل شود، آن گونه که اروپایی ها خواسته اند. اوکراین. با ادامه روند تحولات جهانی، نظم جهانی کنونی نیز دستخوش تغییرات جدی شده است و با استفاده بیش از حد و بیش از حد آمریکا از تحریم ها در رابطه با کشورهای مختلف، به نظر می رسد که چاقوی تحریم ها روز به روز کندتر شده است. . روز است و این کار را ادامه خواهد داد. به این ترتیب، اهمیت دادن بیش از حد به مذاکرات هسته ای و غفلت و عجله برای دستیابی به هر نوع توافقی، یا پذیرفتن توافق ضعیفی که منافع ملی را به طور کامل تضمین نمی کند و لغو تحریم ها را بپذیریم، شایسته نیست.
6. وندی شرمن، مذاکره کننده ارشد آمریکا در توافق قبلی برجام، گفت: فریب در DNA ایرانیان وجود دارد، اما واقعیت های تاریخی و جاری نشان می دهد که این سیاستمداران آمریکایی فریبکاری نه تنها در ذات آنهاست، بلکه بخشی از تاریخ آنها نیز هست. و هویت سیاسی و توجه به این موضوع بر همگان ضروری است.
آمریکایی ها تمام تلاش خود را برای نهایی کردن توافقی انجام خواهند داد که توانایی های هسته ای موجود ایران را از بین می برد، معکوس می کند و متوقف می کند، بدون اینکه منافع قابل توجهی برای ایران داشته باشد. موافقت یا مخالفت رژیم صهیونیستی و سایر عناصر غیردولتی آمریکا با برجام نیز در نتیجه نهایی آن یعنی جلوگیری از ایران هسته‌ای است و نه در این رسانه‌ها و تحرکات سیاسی مخالف یا توافق! پس باید با چشمان باز در مقابل آمریکا به عنوان رهبر نظام سلطه ایستاد و از خوش بینی به آن پرهیز کرد و گرفتار عملیات رسانه ای آن نشد و فراموش نکرد که این آمریکا تنها آمریکایی است که به فارسی به ایرباس ایران حمله کرده است. خليج صدام سالها از ما حمايت كرد و پس از پذيرش برجام با ايران، آن را آنچنان شكست و ناجوانمردانه سردار دلها را كشت! در مقابل آمریکای فریبکار باید با هوشمندی برخورد کرد و از خودراضی پرهیز کرد.

منبع: روزنامه جوان