چه افرادی باید مراحل طلاق را طی کنند و کدام افراد برای طلاق مناسب نیستند؟


بر کسی پوشیده نیست که زمان، استرس و هزینه های زیادی در طلاق وجود دارد. با این حال، اگر شما و همسرتان طلاق را به‌عنوان مشکلی برای حل شدن می‌بینید تا نبردی که باید پیروز شود، ممکن است متوجه شوید که طلاق بهترین راه برای پایان دادن به ازدواجتان است. برای پرونده خود در تهران وکیل شوید.

در ادامه نکاتی در این مورد و مربوط به انتخاب بهترین وکیل در تهران به شما گفته می شود.

آیا طلاق برای شما مناسب است؟

طلاق برای همه نیست. در واقع، اگر سعی کنید به تنهایی این کار را انجام دهید، می توانید یک اشتباه بزرگ مرتکب شوید و اوضاع را برای خود بدتر کنید.

شما کاندیدای خوبی برای طلاق هستید اگر:

شما و شریک زندگیتان یک خط ارتباطی باز دارید.

اعتماد معقولی بین شما و همسرتان وجود دارد. البته سطح اعتماد شما 100 درصد نیست یا شاید هنوز ازدواج کرده اید و به طلاق فکر نمی کنید.

هر دوی شما موافق مصالحه هستید.

این بدان معنی است که شما باید بدانید چه چیزی برای شما مهم است و چه چیزی را در این فرآیند می خواهید بپذیرید.

می خواهید پول پس انداز کنید؟

این ممکن است به این دلیل باشد که شما آن را ندارید یا نمی خواهید آن را صرف هزینه های مربوط به طلاق کنید، مانند استخدام بهترین وکیل در تهران برای وکالت.

شما نگرش درستی برای انجام یک کار به تنهایی دارید. برخی افراد ممکن است آرام بمانند. دیگران به راحتی حواسشان پرت می شود. درک کنید که چقدر می توانید با اضطراب و درگیری مقابله کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا مسیر برای شما مناسب است یا خیر. برای برخی افراد، وکلای طلاق سرمایه گذاری خوبی هستند.

شما می توانید در مورد نحوه ارائه بیمه درمانی در آینده به توافق برسید.

شما نمی خواهید به دادگاه بروید.

در بسیاری از مواقع، در طلاق اصلاً نیازی به حضور ندارید یا فقط باید در یک جلسه تأییدیه کوتاه شرکت کنید. در مواقع دیگر فقط یکی از همسران نیاز به حضور دارد. می توانید وکیل خود را که بهترین وکیل تهران است به جلسه بیاورید.

شما با برخی از مراحل قانونی راحت هستید یا کسی را می شناسید که اگر مطمئن نیستید پیامدهای آن چیست، دست شما را می گیرد.

می‌توانید مسائل مشاجره‌آمیز رایج مانند حضانت و حمایت از فرزند، تقسیم اموال و سایر مسائل مهم را حل کنید.

شما دارایی های محدودی دارید که باید تقسیم شوند. مقادیر زیاد و پیچیده دارایی ها می تواند منجر به اختلافات بزرگ و پیچیده شود.

ارزش دارایی های خود را بدانید. ممکن است برای تعیین دقیق ارزش ملک شما به کمک بیشتری نیاز داشته باشد. این امر می تواند به ویژه در مورد حساب های صندوق بازنشستگی، سهام و اوراق قرضه، املاک و مستغلات و سایر اقلام بزرگ بلیط صادق باشد.

شما و همسرتان شفاف هستید. اگر مشکوک هستید که همسرتان پول یا سایر دارایی‌ها را مخفی می‌کند، یا درباره چیزی که می‌دانید می‌توانید خلاف آن را ثابت کنید دروغ می‌گوید، اقداماتی را برای محافظت از منافع خود انجام دهید.

شما می خواهید طلاق شما سریعتر انجام شود. وقتی موانع درگیری را از بین می برید، چه با مشاجره و چه با حفظ وکیل، روند را به میزان قابل توجهی کند می کنید.

همسر شما هیچ خطر فیزیکی برای شما ندارد. اگر سابقه آزار خانگی وجود دارد، به استخدام شخصی برای محافظت از حقوق قانونی و رفاه فیزیکی خود فکر کنید.

شما انعطاف پذیر هستید، به این معنی که با میانجیگری، طلاق مشترک، یا طلاق همه جانبه در صورتی که تلاش های شما به نتیجه نرسد، مشکلی ندارید.

چه زمانی باید از طلاق خودداری کنید؟

برخی از طلاق ها به سادگی نیاز به حمایت و تخصص بیشتری نسبت به وکلا، میانجی ها، متخصصان مالی و دیگران دارند.

طلاق را در نظر نگیرید اگر:

شما و همسرتان به یکدیگر اعتماد ندارید.

شما و همسرتان عصبانی هستید و قصد دارید همدیگر را در فرآیند طلاق تنبیه کنید.

شما نمی توانید حقایق را از خشم خود یا نحوه عملکرد قانون جدا کنید.

شما بر سر حضانت فرزند با هم اختلاف دارید. این موضوع تفرقه‌انگیزترین مسئله برای اکثر زوج‌هایی است که فرزندان خردسال دارند. این بخشی از یک مسئله بزرگتر در مورد ایجاد یک برنامه فرزندپروری قابل قبول است.

شما نمی توانید تصمیم بگیرید که کدام همسر باید دارایی خود را حفظ کند یا در خانه خانواده زندگی کند.

شما دارایی های بزرگ و متنوعی دارید. بسیاری از این دارایی ها دارای ارزش های نوسانی هستند و تخصیص ارزش منصفانه می تواند کاری دلهره آور و پیچیده باشد. معمولاً یک متخصص برنامه ریزی مالی طلاق، وکیل طلاق یا یک واسطه طلاق باید به شما کمک کند.

شما صاحب یک کسب و کار هستید و ممکن است همسرتان دارایی در آن کسب و کار داشته باشد یا نداشته باشد.

شریک زندگی شما این پتانسیل را دارد که خشن یا مورد آزار فیزیکی قرار گیرد.

ممکن است شما به طور کامل پیامدهای مالیاتی طلاق خود را درک نکنید. ممکن است لازم باشد یک متخصص پیدا کنید تا به شما کمک کند تا بیشترین بهره را از امور مالیاتی و مالی خود ببرید.

همسر شما بر سر اینکه آیا شما مستحق نفقه هستید، از جمله چقدر و برای چه مدت، دعوا می کند.