چه باتری های 4.5 آمپری برای مرکز باتری مناسب هستند؟


باتری 4.5 آمپر

یکی از پرکاربردترین باتری های یو پی اس، باتری های سری 4.5 ولتی هستند. بهترین برندی که برای این باتری ها ارائه می شود، باتری صبا است. باتری 4.5 آمپری صبا با ولتاژ 12 ولت یکی از مناسب ترین و گران قیمت ترین باتری های موجود در بازار می باشد. این باتری علاوه بر کیفیت بالا دارای گارانتی و گارانتی بسیار خوبی نیز می باشد. مرکز باتری یکی از بهترین فروشگاه ها برای عرضه باتری صبا با قیمت مناسب می باشد. برای مشاهده مرکز باتری محصولات باتری یو پی اس می توانید به این سایت مراجعه کنید.

باتری یو پی اس 12 ولت 4.5 آمپر نویز باتری در مرکز فروشگاه باتری مناسب برای باتری های دوربین مدار بسته و باتری درب پارکینگ و باتری کارت خوان سیار و باتری های موتور قابل شارژ و غیره.

صبا باتری.jpg

باتری های یو پی اس

باتری‌های لیتیوم یونی عمر طولانی‌تری دارند و سریع‌تر شارژ می‌شوند و در زمان، هزینه و ریسک در چرخه عمر سیستم‌های منبع تغذیه (UPS) صرفه‌جویی می‌کنند. در حالی که باتری‌های اسید سرب تنظیم‌شده (VRLA) مدت‌هاست که انتخاب صنعت برای UPS‌ها بوده است، باتری‌های لیتیوم یونی جدید این مزایا را ارائه می‌کنند در حالی که هنوز زمان پشتیبان مورد نیاز را برآورده می‌کنند و گزینه جایگزین باتری ایمن و قوی هستند. برنامه ها UPS هستند. زیرساخت های الکتریکی خود را با باتری های لیتیوم یونی تعمیر کنید.

از نظر صرفه جویی در فضا، باتری های جدید به دلیل انرژی خروجی بالاتر نسبت به فناوری لیتیوم یون، می توانند ظرفیت های بزرگ تری را در فضاهای کوچکتر جای دهند. آمپر برای آمپرها، باتری‌های VRLA با قدرت یکسان معمولاً سه برابر (یا بیشتر) بزرگ‌تر از معادل‌های Li-ion خود هستند. باتری ها نیز مقدار کمی گرما تولید می کنند.

باطری 4-5 آمپر صبا.jpg

باتری های قابل حمل

باتری‌های دستگاه‌های قابل حمل مصرف‌کننده مانند لپ‌تاپ، دوربین‌های فیلم‌برداری، تلفن‌های همراه و غیره معمولاً با استفاده از باتری‌های نیکل کادمیوم (NiCad)، نیکل فلز هیدرید (NiMH) یا لیتیوم یون (Li-Ion) باتری ساخته می‌شوند. باتری های یو پی اس یا باتری های ذخیره سازی قابل حمل را می توان در بسیاری از موارد استفاده کرد. نقش باتری های یو پی اس در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری اهمیت ویژه ای دارد. هر نوع باتری قابل شارژ ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد:

NICAD و NIMH

تفاوت اصلی بین این دو این است که باتری های NiMH (فناوری جدیدتر این دو) چگالی انرژی بالاتری نسبت به NiCad ها ارائه می دهند. به عبارت دیگر، ظرفیت یک NiMH تقریبا دو برابر ظرفیت همتای NiCad خود است. این به معنای عمر باتری بیشتر برای شما بدون حجم یا وزن اضافی است. NiMH همچنین یک مزیت عمده دیگر را ارائه می دهد: باتری های NiCad اغلب از به اصطلاح “اثر حافظه” رنج می برند. باتری های NiMH کمتر در معرض این مشکل هستند و بنابراین نیاز به نگهداری و تهویه کمی دارند. باتری های NiMH نسبت به باتری های NiCad سازگارتر با محیط زیست هستند زیرا حاوی فلزات سنگین نیستند (که می تواند باعث مشکلات جدی دفع زباله شود). توجه: همه دستگاه ها باتری های NiCad یا NiMH را نمی پذیرند.

یون لیتیوم

یون لیتیوم (Li-Ion) به استاندارد جدیدی برای برق قابل حمل در لوازم مصرفی تبدیل شده است. باتری‌های لیتیوم یونی می‌توانند انرژی مشابه باتری‌های NiMH تولید کنند، اما وزنشان حدود ۲۰ تا ۳۵ درصد کمتر است. این می تواند تفاوت بزرگی در دستگاه هایی مانند تلفن های همراه، دوربین های فیلمبرداری یا رایانه های نوت بوک ایجاد کند، جایی که باتری بخش بزرگی از وزن کلی را تشکیل می دهد. دلیل دیگر محبوبیت باتری‌های لیتیوم یونی این است که به هیچ وجه از «اثر حافظه» رنج نمی‌برند. همچنین دوستدار محیط زیست است زیرا حاوی مواد سمی مانند کادمیوم یا جیوه نیست.

نحوه شارژ باتری یو پی اس

شارژ تمام شب (تقریباً دوازده ساعت) معمولاً توصیه می شود. طبیعی است که باتری در هنگام شارژ و دشارژ داغ شود. اگر باتری را برای اولین بار شارژ کنید، ممکن است دستگاه بعد از 10 یا 15 دقیقه نشان دهد که کاملاً شارژ شده است. این در مورد باتری های قابل شارژ طبیعی است. شارژ باتری های جدید برای دستگاه دشوار است. آنها هرگز به طور کامل شارژ نمی شوند و “شکسته” نیستند. گاهی اوقات شارژر دستگاه، شارژ باتری جدید را قبل از شارژ کامل متوقف می کند. اگر این اتفاق افتاد، باتری را از دستگاه خارج کنید و دوباره آن را وارد کنید. چرخه شارژ باید دوباره راه اندازی شود. این می تواند چندین بار در طول اولین شارژ باتری اتفاق بیفتد. نگران نباشید؛ این کاملا طبیعی است.

منبع: مرکز باطری صبا