چه رابطه مثبتی با غذا


آیا می خواهید با غذا رابطه مثبت تری برقرار کنید؟ انجام این کار جنبه مهمی از مراقبت از سلامت جسمی ، روحی و احساسی شما است.

در طول این سالها ، تغذیه واقعاً به صورت سیاه و سفید دیده شده است ، که در درجه اول فقط به سلامت جسمی مربوط می شود.

فقط به ما آموختند که در نظر بگیریم چه انتخاب های تغذیه ای تاثیر مثبتی بر سلامت جسمانی ما دارد و چه انتخابهایی داریم که بر سلامت جسمانی ما تأثیر منفی می گذارد و باید تغییر دهیم یا تعدیل کنیم.

تا حدی ، اینها هنوز از ما می خواهند که زمان فکر کردن و در نظر گرفتن تغذیه را داشته باشیم. ما باید بدن فیزیکی خود را تغذیه کنیم تا یک زندگی کامل ، سالم و لذت بخش را ارتقا دهیم.

اما همانطور که همیشه در اینجا می گوییم ، تغذیه سلب می شود ، غذا بسیار بیشتر از تغذیه فیزیکی است. زمان به ما نشان داده است که انتخاب هایی که در مورد غذا انجام می دهیم بر سلامت جسمانی ما تأثیر بیشتری می گذارد. همچنین بر سلامت روان ما تأثیر می گذارد.

وقتی رابطه مثبتی با غذا داریم ، تغذیه جسمانی دیگر به ضرر سلامت روان نیست.

به خواندن ادامه دهید تا دریابید که واقعاً چه رابطه مثبتی با غذا وجود دارد تا بتوانید قدم هایی را برای کمک به شما در ترکیب این ویژگی ها بردارید.

رابطه مثبت با غذا چگونه به نظر می رسد

  • رابطه مثبت با غذا جایی است که در انتخاب غذا و تغذیه خود احساس اطمینان می کنید.
  • شما خود را به گونه ای پرورش می دهید که از سلامت جسمانی طولانی مدت شما پشتیبانی می کند.
  • هنگام غذا خوردن حضور دارید تا بتوانید غذای خود را کاملاً احساس کنید.
  • شما برای لذت محض از غذا لذت می برید.
  • شما از وضوح ذهنی برخوردار هستید که بدون وقفه در غذا ، انرژی را برای سایر جنبه های زندگی خود اختصاص دهید.
  • وقتی از نظر جسمانی گرسنه هستید غذا می خورید ، علائم سیری را بشنوید و علائم گرسنگی غیر جسمی خود را بفهمید.
  • شما در عادات غذایی خود احساس راحتی می کنید و با شیوه تغذیه خود سازگار هستید.

همه اینها خیلی جالب به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ چه کسی نمی خواهد بتواند سلامت جسمی و روحی شما را در اولویت قرار دهد به گونه ای که به شما اجازه دهد به عنوان بهترین خود عمل کنید؟

بنابراین اکنون که چند مثال از نحوه برقراری ارتباط مثبت با غذا دارید ، بیایید در مورد ویژگیهایی که برای تجسم نیاز دارید صحبت کنیم.

1. شما با رژیم غذایی متعادل خود را به درستی تغذیه می کنید

برای اطمینان از انتخاب های غذایی و تغذیه ای خود و خوردن به گونه ای که احساس رضایت و درخشندگی داشته باشید ، باید بدانیم چگونه وعده های غذایی مغذی و متعادل ایجاد کنیم.

اینجاست که سیستم Foundation Five ما وارد می شود. اگر با این سیستم آشنا نیستید ، می توانید راهنمای رایگان ما را که آن را پوشش می دهد بارگیری کنید!

این یک روش آسان و مبتنی بر اثبات برای تهیه غذا بدون در نظر گرفتن همه آن است اضافه بار داده ها ما هر روز غذا و تغذیه را می شنویم و می بینیم.

شما به راحتی می توانید غذاهای حاوی پروتئین ، کربوهیدراتهای نشاسته ای و قندی ، کربوهیدراتهای نشاسته ای ، چربی ها و عوامل طعم دهنده را بخورید. نیازی به حدس یا سوال دوم نیست.

یک بشقاب متعادل یک رابطه متعادل و مثبت با غذا ایجاد می کند.

2. شما قادر به متعادل کردن هر دو غذا خوردن برای تغذیه هستید و لذت بردن

به عنوان یک متخصص تغذیه و مربی سلامتی ، معتقدم که مشتریان بیشتر با این ایده مبارزه می کنند.

رژیم ها و گرایش های زیادی وجود دارد که شما را به این باور می رساند که این یکی یا دیگری است. شما یا برای تغذیه غذا می خورید یا برای لذت بردن غذا می خورید. به همین دلیل ، مردم اغلب خود را در یک چرخه شروع یا شکست می بینند که کامل است یا هیچ.

اینها عبارتند از “همه جانبه” و خوردن فقط برای تغذیه جسمی ، یا “همه جانبه” و خوردن فقط برای لذت و لذت فوری.

اگر تا به حال رژیم گرفته اید یا سعی در سم زدایی دارید این ذهنیت باید برای شما آشنا باشد.

یک رابطه مثبت با غذا جایی است که شما می توانید به بسیاری از نقش هایی که غذا در زندگی شما ایفا می کند احترام بگذارید ، مواد مغذی مهمی که به بدن شما می دهد و همچنین می تواند شادی و شادی را به ارمغان بیاورد.

شما به راحتی می توانید با تغذیه و لذت غذا بخورید. و هیچ قانون غذایی ، کمک هزینه یا محدودیت وجود ندارد.

3. غذاها را خوب یا بد علامت گذاری نمی کنید

ما اغلب می شنویم که غذای مغذی خوب و درست است ، در حالی که غذای لذیذ بد و غلط است ، اما در حال حاضر به نظر می رسد یک واقعیت است.

در واقعیت ، این ایده دور از حقیقت است.

دادن اخلاق به این نوع غذا عامل عدم تعادل است. این یک رابطه منفی با غذا ایجاد می کند. از احساس گناه ، غرور ، استرس ، اضطراب و اجبار برای ارتباط با غذا استقبال می کند.

رابطه مثبت با غذا دیگر با چنین احساساتی همراه نیست. این به شما اجازه می دهد بدانید که غذا فقط غذا است. این یا ترکیبی از تغذیه ، لذت ، یا هر دو است و به شما این امکان را می دهد که بر اساس خواسته ها ، نیازها و ترجیحات منحصر به فرد خود تعادل مناسب را در هر زمان پیدا کنید.

4. غذای مورد نظر خود را انتخاب می کنید تا تعادل مناسب را پیدا کنید

آیا تا به حال رژیم گرفته اید که مجبور باشید تمام وعده های غذایی خود را اندازه گیری کنید؟ در مقیاس بگذارید؟ آن را در ظرف پلاستیکی با کد رنگی و از قبل اندازه قرار دهید؟

یا شاید در جایی که تازه بودید رژیم می گرفتید تایید شده در ساعات خاصی از روز غذا بخورید ، جایی که احتمالاً نمی توانید بعد از شام دسر بخورید زیرا از پنجره ناهارخوری شما عبور می کند.

اینها نمونه هایی از روابط منفی با غذا است.

رابطه مثبت با غذا جایی است که ما به جای تصمیم و قوانین ، با ذهن غذا می خوریم.

این بدان معناست که ما خود را از نظر فیزیکی مورد بررسی قرار می دهیم تا اندازه سیگنال های اشتها و سیری بدن را تعیین کنیم. جایی که وقتی احساس می کنیم از نظر جسمی نیاز داریم ، غذا می خوریم تا زمانی که به ما گفته شود.

وقتی گهگاه بعد از شام دسر می خوریم زیرا این یک تجربه متفکرانه و لذت بخش است.

تمرین خوردن آگاهانه می تواند رابطه ای متعادل و مثبت با غذا ایجاد کند.

5. رژیم ، روندها و سم زدایی شما را وسوسه نمی کند

وقتی غذا را با استفاده از بنیاد پنج تهیه می کنید ، با دقت غذا بخورید ، تغذیه را بر لذت ترجیح دهید و بدانید که هیچگونه اخلاقی در غذا وجود ندارد ، در نحوه تغذیه خود اطمینان دارید.

بزرگترین مد بعدی شما را از مکیدن باز نمی دارد ، بلکه باعث می شود باور کنید که باید با این روش جدید غذا بخورید ، در غیر این صورت همه این کارها را اشتباه انجام می دهید.

یک رابطه مثبت با غذا یک رابطه مطمئن با غذا است – شما ذاتاً می دانید که بهترین کار را برای بدن خود انجام می دهید.

نحوه ایجاد رابطه مثبت با غذا

در درون رویکرد تغذیه آگاهانه ، ما به اعضای خود می آموزیم که چگونه رابطه مثبت و منحصر به فرد خود را با غذا ایجاد کنند. ما ابزارها ، منابع و دانش لازم را برای پرورش آنها با اطمینان در اختیار آنها قرار می دهیم.

اعضا می توانند رابطه خود را با غذا تجدید کنند تا بتوانند برای همیشه از چرخه رژیم خارج شوند و با آگاهی و سهولت به جلو حرکت کنند.

داشتن رابطه مثبت با غذا دارای قدرت و خودمختاری بر زندگی شما و انتخاب های شما است ، که این امر زیبایی است!

دیدگاهتان را بنویسید